Trendy w designie drzwi wejściowych zmieniają się każdego roku. Postęp technologii produkcji drzwi sprawił, że temat wytrzymałości i parametrów technicznych zszedł na dalszy plan. Teraz to właśnie odpowiedni wygląd stanowi priorytet podczas wyboru odpowiedniego modelu, to właśnie drzwi są prawdziwą wizytówką Twojego domu. Poznaj najnowsze trendy roku 2019 i dowiedz się jakie drzwi do domu możesz wybrać.

Czas eksperymentów

Sytuacja na rynku mieszkaniowym sprawiła, że wielu Polaków ze względu na bardzo wysokie ceny mieszkań, decyduje się na zakup domu. Chcąc wyróżnić nasz dom na tle setek innych, coraz odważniej dobieramy materiały i pozwalamy sobie na eksperymenty z różnymi strukturami materiałów.

Patrząc na popularne w 2019 roku projekty domów rodzinnych, widzimy rosnące wykorzystanie dużych przeszkleń w postaci drzwi tarasowych lub ogrodów zimowych. Staromodna elewacja tynkowa jest zastępowana materiałami z drewna, betonu strukturalnego, kamienia etc. W przypadku drzwi znacząco wzrosła popularność aluminium i drewna.

Dlaczego tak się dzieje? Naszym zdaniem, klienci poszukują rozwiązań nie tylko trwałych i o odpowiednio wysokich parametrach technicznych. Drzwi muszą współgrać z pozostałymi elementami elewacji – w przypadku aluminium oraz drewna, mamy ogromne możliwości personalizacji wyglądu drzwi.


Stonowana elegancja czy feeria barw?

Jakie kolory warto wziąć pod uwagę, wybierając drzwi wejściowe? W tym przypadku możemy pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji. Większość elewacji tworzy się według zasad stonowanej elegancji, która pozwala pięknie zaprezentować różnorodne materiały jak beton, kamień, szkło wykorzystane w jej budowie.

Drzwi lub okna stają się wstawkami, które mogą przełamywać stonowany styl elewacji. Jednym ze sposobów na stworzenie ciekawej aranżacji drzwi zewnętrznych jest wykorzystanie opcji Multicolor (przykład drzwi aluminiowe Elite – Taida), która polega na umieszczeniu dwóch kolorów na jednej płaszczyźnie drzwi. Dzięki temu możemy wykorzystać bardziej jaskrawe kolory, które stanowić będą kontrast dla eleganckiej elewacji budynku. Unikaj błyszczącej struktury drzwi. Zastosowanie matowej faktury nadaje kolorom większej elegancji nawet w przypadku bardziej jaskrawych kolorów.

Pamiętaj także o możliwości doboru dodatków ze szkła i aluminium. Stylowy pochwyt ze stali nierdzewnej lub panel ze szkła piaskowanego podniosą prestiż każdych drzwi wejściowych.

Skorzystaj z rozmaitych konfiguratorów drzwi. Dzięki nim lepiej sprawdzisz każdy pomysł. Nasz konfigurator drzwi znajdziesz tutaj

Drzwi zewnetrzne ELITE, model Talus

Drzwi zewnętrzne ELITE, model Talus

Wygląd a funkcjonalność

Dobre drzwi wejściowe są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale posiadają odpowiednie parametry izolujące hałas i zatrzymują ciepło wewnątrz domu. Budownictwo energooszczędne i pasywne wymaga spełnienia przez drzwi odpowiednich wymagań. Współczynnik przenikania ciepła musi być odpowiednio niski, dzięki czemu w okresach zimowych, więcej ciepła zostanie wewnątrz domu. W tej kwestii dużą rolę odgrywa materiał, z jakiego wykonane są drzwi. Aluminium jest nie tylko trwałe, ale również cieplejsze niż PVC.

Jakie drzwi warto wybrać do domu jednorodzinnego?

Pozwól sobie na odrobinę eksperymentów w konfiguratorze drzwi możesz sprawdzić swój wymarzony projekt i zobaczyć, jak wyraziste kolory współgrają ze stonowanymi kolorami budynku.

Dzięki zastosowaniu wstawek dekoracyjnych ze szkła lub aluminium możesz nadać drzwiom unikatowego charakteru bez obawy o obniżenie parametrów termicznych.

Pobierz katalog stolarki aluminiowej Aluhaus i dobierz najlepsze rozwiązania dla Twojego domu.