OGRODY
ZIMOWE

Ogród zimowy to wnętrze szczególne. Duże przeszklenia, a więc i maksymalne doświetlenie wnętrza, pozytywnie wpływają na samopoczucie domowników. Ogród zimowy może być przeszklonym salonem, domowym ogrodem lub słoneczną jadalnią. Prawidłowo zaplanowany i wybudowany, pełni rolę pomieszczenia gromadzącego ciepło dla całego domu, przyczyniając się jednocześnie do obniżenia rachunków za energię. Ogród zimowy powiększa także użytkową powierzchnię domu.

 • indywidualnie opracowany szkielet, konstrukcja ogrodu, wykonana z aluminium odpornego na niekorzystne czynniki atmosferyczne

 • kompleksowe doradztwo w zakresie projektowania i montażu

 • wentylacja zapewniająca komfort użytkowania ogrodu przez cały rok

 • zastosowanie okien uchylnych, sterowanych mechanicznie bądź elektrycznie

Schematy ogrodów zimowych

Konstrukcje

Ogród zimowy składa się z konstrukcji aluminiowej dachu, charakteryzującej się wysoką jakością, trwałością i estetyką. Dopełnienie stanowią pionowe drzwi i szklenia, montowane między słupami, dobrane w dowolnym systemie, zarówno z PVC jak i aluminium. W ofercie dostępnych jest 18 podstawowych typów konstrukcji ogrodów zimowych, w szerokiej gamie kolorów RAL lub okleinach drewnopodobnych.

Konstrukcja

Indywidualnie opracowany szkielet – konstrukcja ogrodu, wykonana z aluminium firmy TS Aluminium, która jest odporna na niekorzystne czynniki atmosferyczne

System

Możliwość doboru elementów bocznych, montowanych między słupami, w dowolnym systemie, zarówno z PVC jak i aluminium

Wentylacja

Zapewniająca komfort użytkowania ogrodu przez cały rok:
– zastosowanie okien uchylnych, sterowanych mechanicznie bądź elektrycznie
– zastosowanie turbiny wentylacyjnej o wielostopniowej regulacji przepływu
– możliwość montażu nawiewników higrosterowanych

Szyba

Zespolona (jedno- lub dwukomorowa) o zwiększonych właściwościach termoizolacyjnych, bez uciążliwego ciemnego odblasku i „efektu brudnych firanek”. Możliwość zastosowania dużej liczby kombinacji szkła: bezpiecznego, antywłamaniowego, ornamentowego, hartowanego i wielu innych.

W dachu ogrodu zimowego montowane jest szkło zespolone, w którym szyba zewnętrzna jest szybą hartowaną o grubości 6 mm, a szyba wewnętrzna szybą laminowaną o budowie 44,2, o dobranych do indywidualnych potrzeb klienta współczynnikach przenikania ciepła, energii słonecznej i światła.

Do wyboru

18 podstawowych typów konstrukcji ogrodów zimowych

Wymiary

Wysokość, krokwi dachowych 75 – 115 mm; U = 1,4 – 2,5 W / m2K

System

3-komorowy z możliwością, łączenia ze wszystkimi znajdującymi się na rynku systemami okiennymi i drzwiowymi z PVC, aluminium i drewna

Wentylacja

Grawitacyjna – wymiana powierza dzięki zastosowaniu okien dachowych, że specjalnym mechanizmem uchyłu

Wymuszona – zastosowaniem elektrycznych wentylatorów dachowych oraz elektrycznych listew wentylacyjnych ściennych

Montaż

Łatwy montaż i użytkowanie, szeroki zakres stosowania

Rynna

Statyczna z nośnością do 5m pomiędzy słupami

Elementy nośne

Krokwie do 6 m głębokości bez podparcia

Zadaszenie

Pochylenie dachu do 45°

Dlaczego warto

Ze względu na zastosowanie w ścianach pionowych elementów witryn w systemach ALUHAUS, bezpieczeństwo konstrukcji ogrodu uzależnione jest od wyposażenia ścian pionowych, które możemy podwyższyć stosując:

 • W oknach antywłamaniowych okuć WK1 i WK2, wyposażonych w  antywyważeniowe zaczepy Safety Plus współpracujące ze  specjalnymi czopami i.S (intelligente Sicherheit – inteligentne zabezpieczenie), które trwale i mocno trzymają skrzydło, a przy tym zapewniają lekką i precyzyjną pracę okucia.
 • W drzwiach  zamków z ryglowaniem wielopunktowym serii GU Secury Automatic i wkładek klasy IV
 • Wypełnienie szybą klasy nie niższą niż P4
 • Zastosowanie listew przyszybowych serii PRESTIGE
 • Zastosowanie specjalnych wkrętów zabezpieczających listwy dociskowe, poprawiających bezpieczeństwo, a także wydłużających bezawaryjne użytkowanie stolarki aluminiowej
 • Odpowiednio dobrane profile konstrukcji zapewniają wytrzymałość ogrodu na siły spowodowane parciem i ssaniem wiatru.
 • Specjalny kaskadowy sposób odprowadzenia wody opadowej gwarantuje szczelność dachu oraz wszystkich połączeń w węzłach konstrukcji. Woda z połaci dachowej odprowadzona jest do rynny, a z niej z kolei rurą spustową przy słupie do kanalizacji deszczowej.
 • Minimalna ilość akcesoriów i uszczelnień klejonych powoduje pełne ograniczenie powstawanie błędów podczas montażu dachu, a w konsekwencji zwiększa niezawodność rozwiązania.

Nowoczesna oranżeria pełni rolę nie tylko całorocznego ogrodu, ale także pomieszczenia, które gromadzi ciepło dla całego domu i w ten sposób przyczynia się do obniżenia zużycia energii przez budynek. W energooszczędnej oranżerii szyby i wypełnienia muszą zapewniać – zarówno latem, jak i zimą – należytą termoizolacyjność, sprzyjać utrzymaniu odpowiedniej temperatury przez cały rok, nie dopuszczając do nadmiernego ogrzania się jego wnętrza latem i wyziębienia zimą.

System VERANDA służy do wykonywania dachów izolowanych termicznie o współczynniku Uw dla połaci już od 1,6 W/(m²K). W zestawieniu z witrynami pionowymi w systemach MB lub PVC jesteśmy w stanie projektować oranżerie o wysokiej izolacyjności termicznej.

System VERANDA służy do wykonywania wymagających izolacji akustycznej elementów architektonicznej zabudowy zewnętrznej, na co wpływa:

 • Trójkomorowa budowa profili,
 • Odpowiednio dobrana kompozycja uszczelek zewnętrznych i wewnętrznych
 • Wypełnienie szkłem o podwyższonych parametrach izolacji akustycznej (nawet do 51dB)
 • Trójkomorowa budowa profili,
 • Odpowiednio dobrana kompozycja uszczelek zewnętrznych i wewnętrznych
 • Wypełnienie szkłem o podwyższonych parametrach izolacji akustycznej (nawet do 51dB)

Dobierz rozwiązania Aluhaus

Wypełnij formularz, jeżeli chcesz wycenić ogrody zimowe lub dowiedzieć się więcej o systemach Aluhaus.
Nasi specjaliści oddzwonią do Ciebie i odpowiedzą na Twoje pytania.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Oknoplast Sp. z o.o. z siedzibą w Ochmanowie, Ochmanów 117, 32-003 Podłęże. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celach kontaktowych, zapewnienia najwyższych standardów obsługi oraz w celu kierowania do Państwa treści marketingowych w przypadku wyrażenia zgody na ich otrzymywanie.  Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i przysługujących Państwu prawach W celu obsługi Państwa zapytania i przygotowania oferty, Państwa dane osobowe podane w ramach formularza zostaną przekazane wybranemu partnerowi handlowemu Oknoplast.
Przesłanie formularza oznacza wyrażenie dobrowolnej zgody na kontakt za pomocą e-mail lub telefonu w celu obsługi Państwa zapytania. Wyrażoną zgodę można wycofać w dowolnym momencie poprzez przesłanie żądania na adres: privacy@oknoplast.com.pl*Pola wymagane

Galeria

SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ