W przeciągu ostatnich lat na rynku pojawiło się wiele modeli wpisujących się w nowoczesne standardy designu oraz budownictwa energooszczędnego. W tym artykule przedstawiamy modne aranżacje drzwi zewnętrznych, które pomogą nadać unikatowego charakteru każdej nieruchomości.

Dobry moment na wybór drzwi zewnętrznych?

Proces budowania domu jest długi i skomplikowany, korelacja pracy wielu różnych zespołów potrafi przyprawić o zawrót głowy. Kluczowy dla nas jest etap osiągnięcia stanu surowego zamkniętego. Oznacza to, że nasz dom nie stanowi już bryły przez którą swobodnie przelatuje powietrze, tylko jest obiektem zamkniętym, wyposażonym w okna i drzwi.

Oczywiście to teoria, w praktyce drzwi zewnętrzne możemy zamontować później i tymczasowo posiłkować się drzwiami wykonanymi z płyty OSB. Dlaczego? Wielu ekspertów wskazuje, że najlepszym momentem na wstawienie drzwi jest etap, gdy mamy zamknięte prace mokre na zewnątrz. To znaczy, gdy budynek został docieplony i zakończono prace nad elewacją. Jeśli drzwi wstawimy wcześniej, ryzykujemy ich uszkodzeniem przez kogoś z ekipy wykonującej prace zewnętrzne.

Jest to jednak dobry moment na zawężenie pola wyboru drzwi zewnętrznych. Jak jednak odnaleźć się w gąszczu setek o ile nie tysięcy modeli na rynku? Wskażmy więc trzy kluczowe aspekty, które charakteryzują dobre drzwi zewnętrzne:

  • bezpieczeństwo
  • izolacja termiczna
  • estetyka

Bezpieczne drzwi zewnętrzne – na co zwrócić uwagę?

Poziom bezpieczeństwa drzwi zewnętrznych z aluminium określa klasa RC. Im wyższy numer znajduje się obok klasy, tym wyższa jest klasa drzwi na próby włamania. Odpowiednim poziomem jest klasa RC2 lub jej wyższy odpowiednik RC3. Należy pamiętać, że producent interesującego nas modelu powinien potwierdzić uzyskaną klasę bezpieczeństwa stosownym certyfikatem.

W przypadku drzwi aluminiowych z serii Aluhaus Elite w standardowym wyposażeniu znajdziemy rozetę pierścieniową, zabezpieczającą wkładkę przed włamaniem. Wielką popularnością cieszy się także unikatowy zamek samoryglujący drzwi w trzech punktach – Secury Automatic 2 z listwą zaczepową zamocowaną na całej wysokości ościeżnicy.

Drzwi ELITE zostały zbadane i posiadają certyfikat w klasach odporności RC2 i RC3, co pozwala dopasować drzwi do indywidualnych wymagań bezpieczeństwa. Przykładem indywidualnego rozwiązania jest wkładka JANUS wyposażona w wielopłaszczyznowe zapadki. Wkładka posiada zabezpieczenie przed rozwierceniem oraz kopiowaniem klucza, gwarantując użytkownikom najwyższy standard bezpieczeństwa.

Pomówmy o cieple – izolacja termiczna drzwi aluminiowych

Energooszczędność to temat, który nie znika z ust deweloperów oraz niezależnych inwestorów budowlanych. Chcąc ograniczyć wydatki na ogrzewanie, powinniśmy tak zabezpieczyć dom, aby ciepło nie uciekało na zewnątrz. Okna i drzwi odgrywają kluczową rolę, ponieważ to na styku ościeży najczęściej powstają mostki termiczne.

Chociaż poziom izolacji drzwi w dużej mierze zależny jest od samego modelu i technologii w nim ukrytych, równie dużo zależy od prawidłowego montażu. Na przykładzie wspomnianych drzwi z serii Elite wszystkie profile można wyposażyć w dodatkowe wkłady termoizolacyjne zamykające ich środkową przestrzeń. Dodatkowo stosując ciepłą podwalinę pod progiem z izomuru, możemy prawidłowo odciąć drzwi od zimnego podłoża.

Dzięki temu systemy drzwi zewnętrznych z aluminium Aluhaus Elite mogą osiągać współczynnik przenikalności cieplnej Ud dla całych drzwi już od 0,69 [W/m²K].

Drzwi Elite Flatt - Aluhaus

Drzwi Elite Flatt – Aluhaus

Drzwi to wizytówka Twojego domu, zadbajmy więc o estetykę

Nowoczesne drzwi wejściowe oferują nie tylko odpowiednie parametry techniczne, ale także znakomicie się prezentują. Aluminium jest wyjątkowo wdzięcznym materiałem, który możemy wyposażyć w różne ozdobniki oraz zdobycze technologiczne.

Wśród wielu rozwiązań Aluhaus – linia CLASSIC oferuje panele z przeszkleniami o klasycznych, geometrycznych wzorach. Proste kształty oraz ponadczasowy design sprawiają, że linia klasycznych drzwi Elite sprawdzi się w każdym domu.

Aluhaus Elite - linia-Classic

Dla miłośników bardziej odważnych rozwiązań przedstawiamy linię INOX. Nawiązując do modernizmu przez wykorzystanie paneli z przeszkleniami, stworzyliśmy linię, która wpasuje się w nawet najodważniejsze projekty architektoniczne. Ozdobne aplikacje ze stali nierdzewnej pozwalają dopasować drzwi do indywidualnego stylu.

Aluhaus Elite - linia Inox

Sprawdź możliwości personalizacji drzwi Aluhaus i znajdź rozwiązanie dla siebie. Wypróbuj nasz konfigurator drzwi lub zapytaj naszych specjalistów o radę.

Podobne artykuły

Produkty Aluhaus

Okna aluminiowe
SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ