Drzwi tarasowe bez progu to kolejny krok w kierunku przygotowania domu bez barier. Architekci z wielką pasją wykorzystują dużą zabudowę niskoprogową w projektowaniu domów wolnostojących. Jeśli chcesz, aby i Twój dom wyposażyć w wielkie drzwi tarasowe, dowiedz się, jak działają najwytrzymalsze systemy przesuwne, oraz co możesz zrobić, aby całkowicie pozbyć się barier między wnętrzem domu a ogrodem.

Drzwi tarasowe – wygoda i bezpieczeństwo bez konieczności przebudowy domu

Trendy w budownictwie mieszkalnym pokazują, że wielkie przeszklenia nie tracą na znaczeniu. W dobie wielkiej popularności na łączenie salonów z kuchnią oraz projektowaniu bardziej loftowych wnętrz kluczowym elementem budującym wrażenie estetyczne jest – światło dzienne. Z tego powodu duże przeszklenia w postaci drzwi tarasowych przesuwnych lub składanych, pozwalają wypełnić wnętrze światłem dnia oraz powiększyć optycznie przestrzeń.

Standardowo przez lata wykorzystywano PVC do produkcji drzwi tarasowych z jednym skrzydłem ruchomym, a jednym nieotwieranym. Przez lata popularne były też systemy dwuskrzydłowe otwierane do środka. Niestety tego typu drzwi tarasowe zabierały przestrzeń wewnątrz i nie pozwalały na montaż szyb wielkoformatowych. Koniecznością stało się zastosowanie materiału, który jest sztywniejszy niż PVC. Odpowiedzią stało się aluminium, które na przykładzie rozwiązań Aluhaus może utrzymać pakiety szybowe dochodzące do setek kilogramów.

Przesuwne drzwi tarasowe zlicowane z podłogą – jeden ruch ręki i Twój salon otwiera się na ogród

Wielkogabarytowe drzwi tarasowe to takie, które mimo swoich rozmiarów, prowadzą się z łatwością. Rozpatrzmy dwa systemy Aluhaus Slide oraz Fold. Drzwi tarasowe przesuwne Aluhaus Slide zbudowane są z wytrzymałych profili aluminiowych, które swoimi rozmiarami mogą osiągać wysokość 3,2 m i szerokość do 3,3 m. Jeden system przesuwny może posiadać do 4 segmentów. Sekretem tej konstrukcji jest odpowiednia szyna jezdna, po której poruszają się ciężkie skrzydła. Dzięki odpowiedniej technologii jezdnej, drzwi prowadzi się z łatwością (nawet jedną ręką).

Drzwi tarasowe zlicowane z podłogą - Aluhaus

Drzwi tarasowe zlicowane z podłogą – Aluhaus Slide

To, ile segmentów drzwi przesuwnych chcemy mieć, będzie miało wpływ na szerokość prowadnicy. Dla ościeżnicy z trzema prowadnicami głębokość kształtowników szyny jezdnej to aż 271 mm. Dzięki temu możemy złożyć wszystkie segmenty i osiągnąć ogromne światło wyjścia na taras. Dzięki specjalnej zabudowie progu (progu obniżonego) możemy całkowicie zniwelować barierę przejścia.

System Aluhaus Slide również z powodzeniem stosuje się w zabudowie narożników z ruchomym słupkiem. Jest to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne, gdy planujemy zbudować taras na kształt litery L, okalając aż dwie ściany domu. Dzięki temu możemy znacznie powiększyć powierzchnię tarasu oraz w ciekawy sposób wykorzystać narożnik działki.

Okna tarasowe bez progu - Aluhaus-Slide

Okna tarasowe bez progu – Aluhaus-Slide

Drzwi przesuwne harmonijkowe bez barier – doskonałe rozwiązanie dla domów i obiektów użytkowych

Dla fanów maksymalnej swobody rekomendujemy system drzwi harmonijkowych – Aluhaus Fold. Jest to unikatowe rozwiązanie, które wykorzystuje się w domach jednorodzinnych i nowoczesnych apartamentach. Można niemal dosłownie zlikwidować barierę pomiędzy wnętrzem budynku a jego otoczeniem. Otwierane zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz budynku, drzwi harmonijkowe mogą mieć dowolny układ konfiguracji skrzydeł. Wytrzymałe kształtowniki aluminiowe wyposażone w przekładkę termiczną połączone z okuciami o możliwości udźwigu do 100 kg, są wygodne w codziennym użytkowaniu.

Dla zapewnienia maksymalnej wygody możemy zabudować próg w sposób klasyczny, bądź wybrać wariant z niskim progiem. Drzwi harmonijkowe Aluhaus Fold zlicowane z podłogą to doskonałe rozwiązanie dla domów wolnostojących oraz obiektów użytkowych, takich jak kawiarnie oraz restauracje. Jednym ruchem ręki możemy otworzyć naszą salę na otaczający ogród i cieszyć się ogromnym światłem przejścia.

Jak widzisz drzwi przesuwne bez progu to doskonały sposób na stworzenie domu pozbawionego barier. Minimalistyczny wygląd doceniają architekci oraz inwestorzy. Przekonaj się, że drzwi przesuwne z aluminium są rozwiązaniem również dla Ciebie!
Więcej informacji o drzwiach tarasowych >>

Podobne artykuły

Produkty Aluhaus

Okna aluminiowe
SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ