Okna w mieszkaniu odgrywają bardzo ważną rolę. Stolarka, która wprowadzi więcej światła do naszego wnętrza, nie tylko powiększy optycznie wnętrze, ale także poprawi codzienne samopoczucie wszystkich domowników. W tym artykule sprawdzamy, jakie okna w mieszkaniu sprawdzą się najlepiej!

Energooszczędność i dużo światła

Mieszkania muszą być dobrze zabezpieczone przed napływającym mrozem w okresie jesienno-zimowym, muszą posiadać wydajny system wentylacji oraz być odpowiednio nasłonecznione. W dzisiejszym artykule skupimy się właśnie na nasłonecznieniu mieszkania w bloku. Jest to bardzo ważny element dla osób kupujących lokum, których ceny w ostatnich latach poszybowały w górę.

Przeglądając artykuły na popularnych serwisach wnętrzarskich, możemy przeczytać wiele poradników dotyczących ustawienia okien w mieszkaniu. W rzeczywistości nabywający tego typu nieruchomości nie mają realnego wpływu na rozmieszczenie okien we wnętrzu. Dużo istotniejszym faktem jest więc dobór odpowiedniego systemu okiennego.

Okna w mieszkaniu, jak się do tego zabrać?

Wyobraźmy sobie sytuację, w której w pokoju w mieszkaniu mamy kilka okien. Teoretycznie da nam to więcej światła, jednak problemy przy próbie umeblowania będą nieuniknione. Zamiast stawiać na ilość, powinniśmy stawiać na jakość. Jeśli nasze mieszkanie nie jest duże, pojedyncze okna o większej powierzchni lepiej zdadzą egzamin. Jeśli posiadamy duże mieszkanie i ilość okien, nie stanowi problemu, możemy pokusić się o wariant z oknami balkonowymi w zabudowie z niskim progiem. W ostatnim roku w przypadku apartamentów deweloperskich dużym zainteresowaniem cieszy się połączenie tarasu z dwoma pomieszczeniami jednocześnie (np. sypialnią i salonem).

Dzięki takiemu ułożeniu mieszkania i wykorzystania okien balkonowych bez progu wprowadzamy bardzo dużą ilość światła do wnętrza.

Miru Standard – nowa jakość stolarki aluminiowej

Wiemy już, że pojedyncze okna o większej powierzchni szklenia sprawdzają się w blokach i apartamentowcach najlepiej. W przypadku dużych mieszkań możemy również dobrać drzwi tarasowe. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj nasz obszerny artykuł poświęcony Energooszczędnym Drzwiom Tarasowym.Wybierając okna o dużej powierzchni szklenia, warto zastanowić się nad materiałem, z którego okna będą wykonane. Aluminium cieszy się rosnącą popularnością dzięki swojej wytrzymałości. Surowiec jest nie tylko przyjazny środowisku, zapewnia także doskonałe parametry wodoszczelności oraz odporności na nacisk wiatru. Aluminium nie wymaga również zaawansowanej konserwacji, co w przypadku okien np.: z drewna potrafi być dużą bolączką wraz z upływem lat.

Drzwi tarasowe Aluhaus Slide Slim

 

W ofercie Aluhaus pojawiły się trzy nowe systemy okien aluminiowych, z których najbardziej wskazany dla zabudowy bloków mieszkalnych oraz apartamentów jest – Miru Standard. System ten wyróżnia się doskonałym współczynnikiem przenikania ciepła Uw 0,79 W/(m²K) dla okna referencyjnego uchylno-rozwieranego o wymiarach 1,23 x 1,48 wyposażonego w szybę Ug = 0,5 W/(m²K).

okna narożne - Aluhaus Miru Standard

Profile Miru Standard są smukłe i charakteryzują się zimną elegancją. Specjalna ochrona rowka okuciowego oraz odpowiedni design łączenia sprawiają, że okno prezentuje się niesamowicie i daje poczucie klasy premium. Z systemem Miru Standard możemy zaprojektować drzwi balkonowe z niskim progiem, niwelując tym samym barierę wejścia na taras. Profile odznaczają się niezwykłą szczelnością gwarantowaną przez uszczelki mocowane maszynowo, które zintegrowano z profilem aluminiowym. Specjalny profil PVC separuje profile aluminiowe, dodatkowo zabezpieczając okno przed korozją i zapewnia prawidłową pracę okuć przez wiele lat.

Zanim wybierzesz okna do mieszkania

Pamiętaj, że światło to Twój najlepszy sojusznik w mieszkaniu, niezależnie od jego wielkości. Warto dobrać okna tak, aby w perspektywie lat wymagały, jak najmniejszej ilości pracy przez użytkownika. Konserwacja to nie tylko koszt, źle zakonserwowane okna nie będą prawidłowo spełniać swojej funkcji. Dobierajmy materiały tak, aby w perspektywie lat okno nie wymagano od nas dodatkowych prac.

Jeśli interesuje Cię temat stolarki aluminiowej, zapraszamy do lektury pozostałych artykułów na naszym blogu.