Zakup mieszkania do remontu, a następnie przeznaczenie go na wynajem to bardzo popularna forma budowania dochodu pasywnego. Rynek nieruchomości jest jednym z bardziej dynamicznych w Polsce i mieszkania cieszą się ogromną popularnością. Jakie okna aluminiowe najlepiej sprawdzą się w blokach mieszkalnych, aby zapewnić wynajmującym luksus i komfort codziennego użytkowania? Oto nasza propozycja.

Okna aluminiowe dla mieszkania

Zapewnienie odpowiedniego bilansu energetycznego nowoczesnym blokom mieszkalnym oraz odpowiedniej cyrkulacji powietrza wewnątrz to jedne z wyzwań, przed którymi staje wielu inwestorów. Dobranie odpowiedniej stolarki w mieszkaniu będzie miało kluczowy wpływ na izolację termiczną i realne rachunki za ogrzewanie. W przypadku inwestorów nastawionych na wynajem długoterminowy takiego mieszkania niski koszt ogrzania lokalu będzie dodatkowym atutem, który zachęci większą liczbę potencjalnych najemców.

Jakie dobrać okna do mieszkania, aby zapewnić najlepszą izolację termiczną i akustyczną? Istotny będzie rodzaj materiału, z jakiego wykonane są okna i pakiet szybowy, jaki zostanie dopasowany. W przypadku surowca, z jakiego wykonuje się okna mamy do dyspozycji PVC, drewno lub aluminium. PVC stanowi najtańszy wariant, jednak wiele okien PVC na rynku charakteryzuje się słabej jakości wykonaniem uszczelek i połączeniem profili.

Drewno jest opcją droższą jednak parametr przenikania ciepła Uw oraz izolacji akustycznej Rw, będzie na dużo wyższym poziomie. Okna drewniane wyglądają bardzo atrakcyjnie, jednak w przypadku bloków mieszkalnych są rzadko stosowane. Powodem jest konieczność cyklicznej konserwacji drewna oraz delikatność surowca.

Aluminium od pewnego czasu przyciąga uwagę inwestorów prywatnych z powodu swojej wytrzymałości i możliwości instalacji okien wielkogabarytowych. W nowoczesnych mieszkaniach umiejscowionych na wyższych piętrach budynków jest to wielki atut. Dzięki dużym oknom będziemy mogli wprowadzić do wnętrza jeszcze więcej światła.

Okna balkonowe aluminiowe - Aluhaus Miru Standard

Miru Standard – unikatowe okna dla nowoczesnych mieszkań

Jedną z najnowszych propozycji na rynku stolarki aluminiowej są okna z serii Miru 3 od Aluhaus. Rozwiązaniem idealnym dla inwestorów odnawiających mieszkania jest system aluminiowy Miru Standard wykonany z wysokiej klasy surowca odnawialnego. Okna wyróżniają się klasyczną geometrią z nowoczesną stylistyką. Chłodna elegancja profilu nadaje systemowi subtelności, co szczególnie wpasowuje się w trendy wnętrzarskie współczesnych mieszkań.

Wielką zaletą systemu Miru Standard są doskonałe parametry izolacji termicznej oraz akustycznej. Głęboka zabudowa 88 mm oraz wysokiej klasy przekładka termiczna połączona z pakietem szybowym, którego grubość może wynosić nawet 71 mm, sprawiają, że współczynnik przenikania ciepła okna może plasować się już od Uw = 0,79 W/(m²K) dla okna referencyjnego. W celu zapewniania szczelności i odpowiedniego połączenia okien z murem dla Miru Standard stosuje się ciepłe podwaliny w myśl zasad ciepłego montażu. Dzięki temu unikamy powstawania mostków termicznych oraz gwarantujemy oknom doskonałą izolację przez wiele lat.

System Miru Standard może być również zastosowany jako okno balkonowe. Dzięki opcji niskiego progu możemy niemal całkowicie zniwelować barierę przejścia.

Jeśli jesteś inwestorem zajmującym się odnową mieszkań i szukasz stolarki na lata, koniecznie przeczytaj pozostałe artykuły poświęcone oknom specjalnie dla bloków mieszkalnych.

Więcej informacji o oknach MIRU Standard >>