Wykorzystanie dużych przeszkleń w projektowaniu przestrzeni domu to bardzo modny trend w 2020 roku. Jako domownicy, nie chcemy zamykać się w “betonowej klatce” i doceniamy otwartą przestrzeń oraz nasłonecznienie wnętrza domu. Jak wygląda prawidłowy transport i montaż systemów tarasowych, w których rozpiętość konstrukcji może sięgać nawet kilkunastu metrów? Odpowiedź znajdziesz w artykule poniżej.

Stolarka o naprawdę dużych gabarytach

Inwestorzy chcący zastosować wielkogabarytowe przeszklenia w domach jednorodzinnych, wielokrotnie pytają nas o kwestie transportu i montażu tak wielkich elementów. W końcu dzięki zastosowaniu ramy z aluminium w projektach drzwi tarasowych rozpiętość może wynosić nawet kilkanaście metrów. Waga jednego segmentu konstrukcji to kilkaset kilogramów dlatego odpowiednie zabezpieczenie oraz łatwa możliwość transportu to podstawa przy realizacji inwestycji.

Doświadczone ekipy montażystów wielokrotnie spotykają się z sytuacją, gdy na miejscu budowy nie ma łatwego dostępu dla wjazdu samochodu dostawczego na tył domu, gdzie zainstalowane mają być drzwi tarasowe. Tego typu sytuacje mają miejsce szczególnie w przypadku domów szeregowych. W przypadku drzwi tarasowych dostępnych w ofercie Aluhaus, bezpieczny wymiar segmentu, który można transportować to 4500 mm x 2500 mm.

Modułowość konstrukcji

Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu systemów tarasowych Aluhaus wielkogabarytowe moduły transportowane są w częściach i składane na miejscu przeprowadzania inwestycji. To pozwala z łatwością przetransportować kilkumetrowe segmenty konstrukcji i prawidłowo zabezpieczyć szklenie.

1m2 szyby o grubości 1 mm waży aż 2,5 kg więc w przypadku szyb o powierzchni kilku m2 i składających się z wielu warstw szkła, waga całkowita szklenia może przybierać naprawdę zawrotne wartości. Dlatego po zmontowaniu wszystkich elementów konstrukcji konieczne jest wykorzystanie odpowiedniego sprzętu, by prawidłowo osadzić elementy w murze.

Montaż konstrukcji może przebiegać prawidłowo tylko wtedy, jeśli prawidłowo dokonano pomiarów i uwzględniono położenie drzwi tarasowe na planie budynku. Decydując się na tego typu rozwiązanie, należy uwzględnić kolizję konstrukcji już na etapie przygotowania planu przez architekta. Szczególnie w przypadku instalacji narożnych. Należy również uwzględnić 20 cm warstwy ocieplenia.

Dlaczego warto stosować drzwi tarasowe?

Chcesz, aby Twój dom wyróżniał się na tle innych? Cenisz sobie światło i przestrzeń? Drzwi tarasowe stanowią doskonałe uzupełnienie każdego nowoczesnego domu. Dzięki zastosowaniu aluminium, konstrukcja jest stabilna i bezpieczna. Systemy przesuwne i podnoszono-przesuwne posiadają doskonałe parametry izolacji termicznej i akustycznej. Twój dom będzie ciepły, bezpieczny i wypełniony przyjemnym światłem dziennym. Zapytaj specjalistów Aluhaus o zalety instalacji drzwi tarasowych.