Wybór odpowiednich drzwi wejściowych to duże wyzwanie, gdy mamy tak wiele dostępnych modeli w każdym odwiedzanym przez nas salonie. Osoby ceniące  wytrzymałość zwracają swoją uwagę w kierunku drzwi wejściowych stalowych lub wykonanych z bardziej szlachetnego aluminium. Który wybór okaże się lepszy dla domu jednorodzinnego? Sprawdzamy!

Dlaczego interesujemy się drzwiami z metalu?

Technologia pozwalająca wyprodukować wydajne drzwi metalowe przez wiele lat nie radziła sobie ze zjawiskiem bimetalu. Jest to przypadek, w którym drzwi wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych stopniowo się zniekształcają. Metal pod wpływem zmian temperatury rozszerza się i kurczy. Nie jest to domena, wyłącznie metalu. Producenci drzwi drewnianych oraz wykonanych z PVC w warunkach gwarancji zastrzegają obowiązek umieszczenia drzwi w miejscu zacienionym. W przeciwnym razie gwarancja nie pozwoli nam naprawić drzwi.

Ten problem został całkowicie wyeliminowany w przypadku drzwi aluminiowych Aluhaus. Systemy drzwi zewnętrznych Tenvis i Elite wykonanych z wysokiej klasy aluminium wyposażone są w specjalną przekładkę bisolarną, która całkowicie eliminuje efekt bimetalu. Drzwi Aluhaus w przeciwieństwie do systemów z drewna, PVC lub metalu, nie muszą być dodatkowo zadaszone. Nawet gdy temperatura powierzchni zewnętrznej drzwi znacznie się różni od tej po wewnętrznej stronie, drzwi nadal zachowują maksymalną szczelność i trwałość konstrukcji.

Jakie są jeszcze zalety drzwi aluminiowych oraz w jakich przypadkach warto zdecydować się na drzwi wykonane z metalu? Przeczytaj ten poradnik!

Zalety drzwi metalowych?

Chociaż drzwi wykonane z metalu nie mogą konkurować z innymi materiałami w kwestii parametrów izolacji termicznej i akustycznej, wyróżnia je stosunkowo niska cena (podobna klasa jak w przypadku drzwi PVC) oraz wysoka wytrzymałość (wyższa niż PVC i drewno). To sprawia, że drzwi metalowe mają swoją niszę na rynku i doskonale sprawdzają się w przypadku obiektów magazynowych, wejść do garażu w domach jednorodzinnych oraz do przestrzeni gospodarczej.

Dlaczego warto wybrać drzwi wejściowe aluminiowe?

Jest wiele powodów, dlaczego warto wybrać drzwi aluminiowe dla aranżacji wejścia do naszego domu. Aluminium jako materiał jest najbardziej przyjazny środowisku i drzwi wykonane z tego surowca mogą być w 100% poddane procesowi recyklingu.

Warto zaznaczyć, że drzwi aluminiowe charakteryzują się doskonałymi parametrami izolacji termicznej i są doskonałym wyborem dla domów energooszczędnych.

 

Drzwi Elite Aluhaus

 

W przypadku drzwi Aluhaus z serii Elite parametr przenikania ciepła Ud jest wyjątkowo niski. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii i cieplej przekładki, drzwi mogą uzyskać od Ud = 0,69 [W/m²K]. Dzięki wysokiej klasie bezpieczeństwa na poziomie RC2 i RC3 drzwi można dopasować do indywidualnych wymagań bezpieczeństwa. Jeśli szukasz rozwiązania dla Twojego domu, zapytaj ekspertów Aluhaus o komplet stolarki wykonanej z wysokiej klasy aluminium.

 

Podobne artykuły

Produkty Aluhaus

Okna aluminiowe
SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ