Wyjście na taras odgrywa ważną rolę w nowoczesnych domach jednorodzinnych. Chcemy być blisko natury, czuć swobodę i otwartą przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem są narożne przesuwne drzwi tarasowe, które jeszcze bardziej pozwalają otworzyć wnętrze domu na otaczający go świat. Poznaj najważniejsze cechy konstrukcyjne drzwi przesuwnych narożnych.

Jeszcze więcej światła!

Drzwi tarasowe w domu jednorodzinnym to absolutny standard. Salon lub sypialnia, z której możemy przez szerokie drzwi przedostać się na taras, a następnie do ogrodu, to marzenie każdej rodziny. Wraz ze wzrostem zainteresowania ze strony konsumentów tematem tarasów, systemy przesuwne i podnoszono przesuwne zyskały na popularności. Pozwalają na tworzenie ogromnego wyjścia na taras. Co ciekawe, wariant narożnych drzwi przesuwnych cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów. Dlaczego? Ponieważ pozornie skomplikowany mechanizm, który pozwala tworzyć narożnik 900, oparty jest na precyzyjnie wykonanych profilach i dobrym planie od architekta. W nagrodę otrzymujemy możliwość rozsunięcia dwóch układów przesuwnych, tworząc wyjście na taras o rozpiętości nawet kilku metrów. Widok, który potrafi zapierać dech w piersi!

Narożne przesuwne drzwi tarasowe – co musisz wiedzieć?

Całość konstrukcji musi być wykonana z odpowiednio odpornego materiału. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się aluminium. PVC oraz drewno ze względu na naturalną giętkość nie nadają się do wykonywania stolarki wielkogabarytowej. Giętkość również dyskwalifikuje wspomniane surowce w przypadku konstrukcji drzwi przesuwnych narożnych. Wyjątek mogą stanowić bardzo małe projekty.

Na przykładzie systemów Aluhaus Slide możemy zaobserwować, jak funkcjonują narożne drzwi tarasowe, które mogą osiągać wysokość do 3,2 m i szerokość do 3,3 m i składać się łącznie z czterech segmentów.  3-komorowe kształtowniki wypełnione szkleniem, którego grubość może oscylować w przedziale 13,5–58,5 mm pozwala uzyskać doskonałe parametry izolacji termicznej i akustycznej.

 

Sekretem systemu jest odpowiednie zabezpieczenie przekładką termiczną z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym oraz zastosowanie dodatkowych uszczelnień na pasie jezdnym, po którym poruszać się będą drzwi. W efekcie otrzymujemy wodoszczelność nawet do klasy 9A oraz parametr przepuszczania ciepła Uw od 0,84 W/(m²K). Czyni to drzwi narożne przesuwne Aluhaus doskonałym rozwiązaniem dla domów energooszczędnych. Oczywiście dla podniesienia komfortu można zastosować specjalny rodzaj szkła antywłamaniowego.

Zapytaj specjalistów

Jak widzisz, istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć zakup drzwi przesuwnych narożnych. Otwarcie na przestrzeń, ogromna ilość światła i to bez strat na izolacji termicznej lub bezpieczeństwie to niewątpliwie ważne zalety. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat drzwi tarasowych z aluminium Aluhaus, zapytaj naszych specjalistów. Pomożemy Ci zrealizować projekt i podnieść komfort życia w Twoim domu!