Kolorystyka stolarki jest równie ważna, jak jej design, przekrój lub akcesoria. W tym artykule skupimy się na możliwościach operowania kolorem drzwi aluminiowych, które oferowane są na rynku. Dowiedz się, jak optymalnie wyeksponować powierzchnię, aby przyciągała wzrok i tworzyła harmonijną całość z pozostałymi elementami dekoracyjnymi domu.

Nieograniczone możliwości aranżacji

Czas, gdy wraz z architektem przygotowujemy projekt naszego domu to doskonały moment na przemyślenie kolorystyki i sposobów wyróżnienia naszego domu na tle innych. Gdzie biegnie granica pomiędzy przeciętnością a wyrafinowaniem? W szczegółach. Nie inaczej jest i w tym przypadku. To, co odróżniać będzie nasz dom i nadawać mu charakteru to niuanse. Nietypowa bryła budynku, nieszablonowe wykorzystanie materiałów dekoracyjnych na elewacji oraz odpowiednie dobranie kolorystyki.

Drzwi aluminiowe Aluhaus Taida - RAL 9006

Drzwi aluminiowe Aluhaus Taida – RAL 9006

Kolorystyka okien, drzwi zewnętrznych oraz dachu dopełnia obrazu, dlatego warto zastanowić się jakie opcje kolorów będą dla nas najkorzystniejsze. Zachęcamy do lektury artykułów na naszym blogu, w którym omawiamy możliwości w zakresie stolarki aluminiowej.

Przeczytaj więcej na temat aranżacji kolorystycznej dla drzwi i okien z aluminium

Drzwi zewnętrzne z aluminium – wizytówka domu

Drzwi aluminiowe są bardzo plastycznym materiałem i oferują wiele opcji personalizacji. W przypadku sztandarowych linii Aluhaus – Elite oraz Tenvis dajemy naszym klientom szeroki wybór kolorów, oraz akcesoriów. Obecnie panujący w Polsce trend modernistyczny charakteryzuje się bardzo okrojonym dawkowaniem efektów. Proste bryły, wyraziste kształty. Za pomocą odpowiednio dobranego koloru możemy przełamać ten schemat i sprawić, że nasze drzwi zewnętrzne będą przykuwać wzrok każdego, kto przejdzie obok.

kolory drzwi

Kolory drzwi aluminiowych – zobacz wszystkie kolory

W przypadku drzwi Aluhaus możemy wybierać spośród imponującej palety kolorów RAL, która oferuje niemal nieograniczone możliwości aranżacji. Dodatkowo możemy posiłkować się paletą kolorów strukturalnych DECORAL. Możemy uzyskać powierzchnię imitującą np.: drewno lub beton. Możemy zaprojektować aranżację, która współgra z elementami elewacji budynku, tworząc spójną całość. Możemy także pójść w przeciwnym kierunku i postawić na oryginalny kolor przełamujący schemat.

W przypadku drzwi zewnętrznych kilka rozwiązań Aluhaus przykuwa szczególną uwagę architektów oraz inwestorów prywatnych. To, co odróżnia aluminium na tle drewna i PVC to możliwość tworzenia aranżacji o wielu kolorach jednocześnie.

  • Opcja Bikolor pozwala wykonać drzwi w różnych kolorach od strony zewnętrznej i wewnętrznej.
  • Opcja Multikolor pozwala spersonalizować drzwi poprzez umieszczenie dwóch kolorów na jednej powierzchni.
  • Wielką popularnością cieszy się wyróżnianie zawiasów poprzez zastosowanie odrębnych kolorów.

Dodatki i akcesoria

Zastosowanie klamki lub nowoczesnego pochwytu, odpowiednie wykończenie paneli szklanych. Wszystkie te elementy mają wpływ na całościowy odbiór drzwi. Popularnym rozwiązaniem jest wykończenie drzwi aluminiowych za pomocą pięknej czarnej szyby – LACOBEL, która jest wytrzymałym ozdobnikiem nadającym drzwiom charakteru.

Warto również rozważyć dodatki z wysokiej jakości stali, odpornej na działanie czynników atmosferycznych. To, co odróżnia drzwi aluminiowe Aluhaus na tle podobnych rozwiązań na rynku to możliwość osadzania akcentów dekoracyjnych w odpowiednio przygotowanych wcześniej frezach. Dzięki temu dodatki nie są naklejane na powierzchnię drzwi, tylko licują z jej taflą.

Konfigurator drzwi zewnętrznych

Jeśli poszukujesz informacji na temat możliwości stolarki aluminiowej, koniecznie zerknij do pozostałych artykułów na naszym blogu. Zobacz również, jak drzwi aluminiowe Aluhaus mogą prezentować się w Twoim domu – wykorzystaj nasz konfigurator drzwi.

 

Podobne artykuły

Produkty Aluhaus

Okna aluminiowe
SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ