Zalety drzwi tarasowych przesuwnych

Drzwi przesuwne otwierające wejście na taras stały się nie tylko modnym, ale również praktycznym trendem w aranżacji przestrzeni mieszkalnych. Są idealnym połączeniem funkcjonalności, estetyki i komfortu, które warto rozważyć podczas planowania swojego wymarzonego domu. W odróżnieniu od klasycznych drzwi balkonowych oraz drzwi harmonijkowych — drzwi przesuwne oszczędzają miejsce, nie wymagają dodatkowego obszaru do otwarcia, co pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Duże przeszklenia wprowadzają do wnętrza mnóstwo światła naturalnego i sprawiają, że pomieszczenia stają się jaśniejsze. Jest to prosty sposób na poprawę komfortu domowników, którzy docenią dom wypełniony słońcem. Drzwi tarasowe przesuwne pomogą Ci rozjaśnić wnętrze niezależnie od tego, czy mówimy o obiekcie nowym, czy starym domu typu kostka (w takim wypadku drzwi tarasowe zostaną z pewnością docenione).

Łatwy dostęp między wnętrzem a tarasem sprawia, że drzwi przesuwne idealnie sprawdzają się podczas spotkań towarzyskich. Nie musisz także martwić się o straty ciepła. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom drzwi tarasowe spełniają najwyższy standard izolacji termicznej, która jest istotna, jeśli chcesz osiągnąć optymalny bilans energetyczny budynku oraz ograniczyć straty ciepła.

Wiele modeli drzwi przesuwnych oferuje również zaawansowane systemy zabezpieczeń, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo mieszkańcom. Wreszcie, drzwi przesuwne są dostępne w różnych stylach, kolorach i materiałach, dzięki czemu można idealnie dopasować je do wystroju wnętrza oraz elewacji budynku.

Aluminiowe drzwi tarasowe HST - Aluhaus

Aluminiowe drzwi tarasowe – Aluhaus

 

Czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze drzwi tarasowych, aby zwiększyć przestrzeń?

Każdy z systemów oferuje szereg zalet oraz ma wpływ na proces montażu, oraz działania drzwi tarasowych. Sprawdźmy, jakie cechy posiada każdy z nich, dzięki czemu dokonasz świadomego wyboru.

Drzwi tarasowe HST:

HST to system drzwi przesuwnych z dużymi przeszkleniami, który pozwala na wprowadzenie do wnętrza większej ilości światła naturalnego oraz oferuje efekt okna panoramicznego na zewnątrz. System drzwi tarasowych HST pozwala zaoszczędzić miejsce w porównaniu z drzwiami rozwieranymi, ponieważ nie wymagają dodatkowej przestrzeni do otwarcia. Drzwi są wyposażone w specjalne systemy prowadnic i zasuwy, które pozwalają na płynne i łatwe przesuwanie, nawet w przypadku dużych i ciężkich konstrukcji, dzięki temu nawet dziecko z łatwością przesunie skrzydło drzwiowe ważące kilkaset kilogramów. Wielu inwestorów zastanawia się, czy drzwi tarasowe HST spełniają wymogi budownictwa energooszczędnego? Jakość izolacji termicznej drzwi tarasowych HST zależy głównie od zastosowanego pakietu szybowego i wartości Ug. Na jakość izolacji ma także wpływ zastosowanie uszczelek na linii szyn oraz zastosowanego montażu.

Drzwi tarasowe Aluhaus Slide

Drzwi tarasowe PSK:

PSK to system drzwi przesuwnych z dodatkową funkcją uchylenia, co pozwala na wentylację pomieszczeń bez konieczności całkowitego otwarcia drzwi. Systemy PSK są łatwe w obsłudze, a ich funkcja uchylania umożliwia regulację przepływu powietrza i kontrolę temperatury wewnątrz pomieszczenia. Zapewniają wysoką szczelność dzięki zastosowaniu odpowiednich uszczelek i systemów prowadnic. Wielu architektów wybiera drzwi tarasowe PSK ze względu na ich łatwość adaptacji poprzez dostępną szeroką gamę kolorów i struktur ramy.

Wybór między tymi dwoma systemami zależy głównie od indywidualnych preferencji oraz potrzeb użytkowników, takich jak większe przeszklenia i widoki (HST) czy dodatkowa funkcja uchylenia dla wentylacji (PSK).

Aluminium czy PVC – który materiał wybrać dla drzwi tarasowych?

Drzwi aluminiowe to stylowy wybór, który spełnia wszystkie oczekiwania. Są niezwykle trwałe, odporne na wysokie temperatury i zachowują swój kształt (nawet w strefach gdzie występują silne wiatry). Dzięki wysokiej sztywności konstrukcji doświadczony producent może tworzyć konstrukcje o wąskich profilach, jednak o dużo większej maksymalnej powierzchni szklenia, niż ma to miejsce w przypadku PVC. W przypadku drzwi aluminiowych mamy do wyboru bardzo szeroką paletę barw i oklein, dzięki czemu możemy je idealnie dopasować zarówno do elewacji, jak i wnętrza domu.

Drzwi z PVC również mają wiele zalet, zwłaszcza gdy mowa o indywidualnych zamówieniach dostosowanych do preferencji klienta pod względem rozmiaru, koloru i stylu. Solidny, elastyczny materiał zapewnia odpowiednie parametry techniczne, komfort cieplny i długotrwałe użytkowanie. W przeciwieństwie do drzwi tarasowych wykonanych z drewna są odporne na wilgoć, nie ulegają wypaczeniu oraz oferują względnie wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. To uniwersalne rozwiązanie, które możemy z łatwością dopasować do potrzeb domu jednorodzinnego, biura czy restauracji.

Wybór oczywiście sprowadza się do naszych indywidualnych preferencji oraz planowanego budżetu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o drzwiach tarasowych, zapraszamy do lektury pozostałych artykułów na naszym blogu.

O autorze: Eksperci Aluhaus

Autorzy Aluhaus to zespół osób, które dostarczają ciekawe oraz merytoryczne artykuły na stronę. Nasi eksperci wspierani są przez inżynierów produktu oraz technologów.

Skontaktuj się z nami

Skonsultuj swój projekt lub zadaj pytanie dotyczące produktu. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Oknoplast Sp. z o.o. z siedzibą w Ochmanowie, Ochmanów 117, 32-003 Podłęże. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celach kontaktowych, zapewnienia najwyższych standardów obsługi oraz w celu kierowania do Państwa treści marketingowych w przypadku wyrażenia zgody na ich otrzymywanie.  Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i przysługujących Państwu prawach W celu obsługi Państwa zapytania i przygotowania oferty, Państwa dane osobowe podane w ramach formularza zostaną przekazane wybranemu partnerowi handlowemu Oknoplast.
Przesłanie formularza oznacza wyrażenie dobrowolnej zgody na kontakt za pomocą e-mail lub telefonu w celu obsługi Państwa zapytania. Wyrażoną zgodę można wycofać w dowolnym momencie poprzez przesłanie żądania na adres: privacy@oknoplast.com.pl*Pola wymagane