Szerokie wyjście na taras to coś, o czym marzy wielu posiadaczy domów jednorodzinnych lub szeregowych. Jednym z najbardziej wydajnych sposobów na stworzenie szerokiego światła przejścia są systemy przesuwne HST. Czy jest to rozwiązanie również dla ciebie? W tym artykule sprawdzamy jakie zalety posiadają systemy HST i co zyskujemy, decydując się na takie rozwiązanie.

Rozwiązanie doceniane przez architektów

Moda na wielkoformatowe okna nie przemija. Dobrze, gdy dom wypełniony jest przyjemnym światłem dnia. Coraz więcej inwestorów docenia również zalety systemów przesuwnych HST w zakresie izolacji termicznej i akustycznej. Tego typu drzwi tarasowe można stosować zarówno w budownictwie domów energooszczędnych, jak i w przypadku domów pasywnych. Mimo swoich wielkich gabarytów i dużej wagi pojedynczego segmentu (w niektórych przypadkach nawet do 400 kg na segment), drzwi HST dzięki swoim prowadnicom są bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Przy wykorzystaniu aluminium jako surowca możemy tworzyć bardzo duże realizacje, które swoją rozpiętością mogą zajmować nawet kilkanaście metrów szerokości.

Slide - Aluhaus

Wyobraź sobie salon, w którym w ciepły letni dzień, otwierasz okna HST, tworząc światło przejścia niemal na długość całego pomieszczenia. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań, aby połączyć salon domu z ogrodem. Dlatego drzwi aluminiowe HST doceniają architekci na całym świecie – dzięki szerokiej palecie kolorów, które możemy dobrać (wraz z wyborem folii drewnopodobnych) oraz rodzajom szklenia (zwiększona izolacja lub odporność na próby włamania) mamy nieograniczone możliwości zabudowy.

Warto zaznaczyć, że to jedynie przedsmak – drzwi z aluminium pasują dosłownie wszędzie, a akcesoria i elementy wykończeniowe są obecnie wszechobecne.

Aluhaus Slide – drzwi przesuwne HST

To rozwiązanie, które zdobyło serca inwestorów poszukujących komfortowego połączenia salonu z tarasem oraz panoramicznego widoku na zewnątrz, które osiąga się dzięki dużej powierzchni szklenia. Sekretem rozwiązań Aluhaus jest budowa profili pozwalająca na wykonywanie ekskluzywnych drzwi o dużych gabarytach, wypełnionych szkłem jedno lub dwukomorowym. Wytrzymałe i smukłe profile umożliwiają budowę niskoprogowych drzwi o wysokości do 3,2 m i szerokości do 3,3 m. Jeden system HST może składać się nawet z 4 segmentów, w których każdy może osiągać wagę maksymalną do 400 kg.

Drzwi tarasowe Aluhaus Slide

Tak duże i ciężkie skrzydła muszą na co dzień być wygodne w użytkowaniu, a otwieranie segmentów nie może sprawiać trudności. Specjalistyczne okucia gwarantują, że skrzydła swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwają się względem siebie lub względem nieotwieranych części konstrukcji. Istnieje również możliwość zainstalowania motoru, którym będziemy sterować za pomocą pilota lub przycisku w ścianie. Dużym ułatwieniem jest wykorzystanie czujników zamknięcia – kontaktronów.

Jeden system = wiele możliwości

Systemy HST, chociaż z zewnątrz wydają się bardzo proste w swojej budowie, pod powierzchnią aluminiowych profili skrywają całe mnóstwo funkcjonalnych rozwiązań, które finalnie przekładają się na konkretne parametry. W przypadku rozwiązań Aluhaus na izolację termiczną kluczowy wpływ ma pakiet szybowy wysokiej klasy i niskim współczynniku Ug oraz dodatkowa izolacja w postaci przekładki termicznej z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym. To wysokiej klasy uszczelnienie w obszarze jezdnym i na styku skrzydeł. Architekci również wykorzystują drzwi HST, ponieważ można ich układ dowolnie konfigurować.

Schematy - Aluhaus Slide

Możemy zdecydować się na klasycznie otwierane drzwi lub stworzyć wariant narożny. Drzwi podnoszono-przesuwne z narożnikiem z ruchomym słupkiem to doskonały sposób na uzyskanie ogromnego światła przejścia. Możemy także zabudować próg i uzyskać płaską powierzchnię.

Interesują Cię rozwiązania HST z wysokiej klasy Aluminium? Zapraszamy Cię do lektury pozostałych artykułów na naszym blogu bądź bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami. Pomożemy Ci stworzyć unikatową przestrzeń w Twoim domu.

Podobne artykuły

Produkty Aluhaus

Okna aluminiowe
SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ