W nowoczesnym budownictwie doceniamy solidność i staranne wykonanie drzwi wejściowych i okien. Istnieją liczne zalety dla zastosowania drzwi aluminiowych zarówno w budownictwie mieszkalnym i przemysłowym. Specjalna obróbka aluminium oraz precyzyjne wykonanie sprawiają, że drzwi wykonane z tego materiału oferują znacznie lepsze parametry niż odpowiedniki z PVC lub drewna.

 

Zalety aluminium

Aluminium to surowiec, który możemy poddać w 100% procesom recyklingu. Przygotowanie wysokiej jakości drzwi z aluminium wymaga znacznie mniej energii niż ma to miejsce w przypadku obróbki PVC. Aluminium jest lekkie i oferuje większą sztywność niż drewno, dlatego tego typu drzwi sprawdzają się doskonale nie tylko w budownictwie mieszkalnym, ale również znajdują zastosowanie w budownictwie komercyjnym. Biura ozdobione drzwiami aluminiowymi nabierają stylu oraz prestiżu. Można je również wyposażyć w dodatki zwiększające bezpieczeństwo oraz dopasować do indywidualnego stylu domu lub biura.

Dzięki przemyślanemu projektowi drzwi aluminiowe osiągają bardzo dobrą termikę, co czyni je dobrym rozwiązaniem dla budownictwa energooszczędnego, które królować będzie w nadchodzących latach nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Drzwi Aluhaus z serii Elite mogą osiągać poziom parametru Ud od 0,69 W/(m²K) przy grubości drzwi 90 mm.


Wybieramy dobre drzwi
zewnętrzne

Jakie cechy wyróżniają dobre drzwi zewnętrzne? Pierwszą cechą, jaką powinniśmy wziąć pod uwagę, jest szczelność i właściwości termiczne. Nawet najlepsze środki uszczelniające dom nie będą prawidłowo spełniać swojej funkcji, jeśli ogromna ilość ciepła uciekać będzie przez niezabezpieczony próg lub ościeże drzwi.

Drzwi wejściowe z aluminium Aluhaus z serii Elite oraz Tenvis zostały przygotowane z myślą o ograniczeniu strat ciepła, co pozwala w skali roku obniżyć koszty ogrzewania domu o setki złotych. Drzwi wejściowe, które są szczelne, ciepłe, skutecznie odizolują hałas oraz będą pięknie zdobić nasz dom to inwestycja, która procentować będzie przez lata.


Drzwi skrojone na miarę

Możliwość personalizacji drzwi z aluminium otwiera przed nami nowe możliwości. Na przykładzie drzwi Elite możemy stworzyć kompozycję, która będzie idealnie dopasowana do elewacji oraz stanowić będzie piękną wizytówkę naszego domu. Z bogatej palety dostępnych modeli mamy do wyboru kompozycje uwzględniające listwę przyszybową oraz liczne dodatki z wysokiej klasy stali nierdzewnej. Zaletą jest umieszczanie dodatków ze stali w specjalnie przygotowanych frezach o grubości 3 mm. Dzięki temu licują z powierzchnią skrzydła drzwi, tworząc idealnie gładką powierzchnię.

Istotnym elementem personalizacji drzwi jest dobór odpowiedniego koloru. Seria Elite oraz Tenvis pozwala dla określonych modeli wybrać dwa kolory na jednej płaszczyźnie (Multikolor) oraz różnych kolorów od strony wewnętrznej i zewnętrznej (Bikolor). Stworzenie aranżacji spójnej kolorystycznie z oknami oraz dachem teraz jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.


Montaż ciepły czy tradycyjny?

Decydując się na drzwi wykonane z aluminium, pamiętajmy, że dla zapewnienia maksymalnej szczelności i izolacji warto rozważyć ciepły montaż. Drzwi aluminiowe montuje się w przedziale czasowym, który powinien wynosić około 3 godzin. Dla porównania montaż drzwi HST może trwać nawet dzień, ze względu na ilość prac przygotowawczych, jakie należy uwzględnić.

W ciepłym montażu drzwi aluminiowych stosuje się specjalne taśmy paroprzepuszczalne po stronie wewnętrznej i zewnętrznej. Częstym błędem montażowym, który występuje w przypadku, gdy montażysta nie ma odpowiedniego doświadczenia w instalowaniu drzwi aluminiowych, jest brak stosownej podwaliny pod progiem.

Zalecana grubość podwaliny wynosi 10 cm, a różnica względem progu wyrównywana jest betonowymi bloczkami i pianką montażową. Zanim wybierzemy odpowiedni model drzwi, zastanówmy się nad doborem odpowiednio doświadczonej ekipy montażowej.

 

Czy warto inwestować w drzwi aluminiowe?

Cena drzwi aluminiowych jest znacznie wyższa niż ma to miejsce w przypadku PVC. W zamian otrzymujemy znacznie lepszą termikę, bezpieczeństwo oraz jakość wykonania. Drzwi aluminiowe są inwestycja, która procentować będzie przez długie lata. Aluminium jako surowiec jest odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych i nie wymaga dodatkowej konserwacji. Zapytaj specjalistów Aluhaus o zalety drzwi aluminiowych i stwórz własny projekt za pomocą naszego konfiguratora drzwi.