Nowoczesne drzwi aluminiowe dla domów jednorodzinnych oferują bardzo wiele opcji personalizacji i dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta. Jednym z popularniejszych usprawnień jest zastosowanie ukrytych zawiasów w drzwiach wejściowych. Dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie i jakie inne dodatki i akcesoria sprawdzają się w przypadku drzwi wykonanych z aluminium? Odpowiadamy!

Zawiasy ukryte w drzwiach wejściowych – jak to działa?

Zawiasy są istotnym elementem drzwi wejściowych i ważne, aby były wykonane z wysokiej klasy materiału, który zapewni im trwałość i wysokiej jakości działanie przez wiele lat. W przypadku dwóch systemów drzwiowych Aluhaus stosuje się dwa rodzaje zawiasów głównych. W drzwiach Elite stosuje się bardzo wydajny system zawiasów rolkowych regulowanych w trzech płaszczyznach, natomiast w systemie Tenvis stosuje się zawiasy nawierzchniowe (również regulowane w trzech płaszczyznach) z możliwością zamontowania zawiasów rolkowych. Warto wspomnieć, że personalizując nasze drzwi zewnętrzne mamy możliwość wybrania zawiasów w kolorze. W połączeniu z opcją Bikolor oraz Multikolor stosowaną w Aluhaus, możemy stworzyć kolorową i piękną aranżację.

Jednym z popularniejszych rozwiązań jest w ostatnich latach stosowanie zawiasów chowanych. Regulowane w trzech płaszczyznach zawiasy chowane są najbardziej ekskluzywnym rozwiązaniem zwiększającym walory estetyczne drzwi. Ich zastosowanie sprawia, że okucia nie są widoczne ani od strony zewnętrznej, ani wewnętrznej. W praktyce im mniej zawias jest widoczny, tym lepiej. Jeśli chcemy w pełni spersonalizować nasze drzwi wejściowe, warto rozważyć zamontowanie innych akcesoriów podnoszących komfort codziennego użytkowania.

Jeśli chcesz poznać więcej zalet stolarki aluminiowej, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Samozamykacz – wygoda i bezpieczeństwo

Jednym z głównych celów drzwi wejściowych jest zapewnienie bezpieczeństwa. Samozamykacz w tym kontekście to rozwiązanie, które podnosi standard bezpieczeństwa, gwarantując, że drzwi zawsze będą domknięte. W połączeniu z zamkiem samoryglującym mamy pewność, że drzwi po opuszczeniu domu zawsze będą zamknięte i zaryglowane. W Aluhaus stosuje się dwa podstawowe warianty samozamykacza. Klasyczny model z estetyczną listwą, który dostępny jest w trzech wariantach kolorystycznych (biały, srebrny, brązowy) oraz wariant z listwą ukrytą.

Samozamykacz ukryty zapewnia jednocześnie funkcjonalność i wyjątkową estetykę. Jest całkowicie ukryty w płycie skrzydła – przy otwartych drzwiach widoczna jest tylko szyna ślizgowa. Oczywiście możemy regulować pozycję blokady od 80 do 120 stopni.

Pochwyt – następca klasycznej klamki

W przypadku drzwi aluminiowych pochwyt okazuje się dużo bardziej praktycznym rozwiązaniem niż klasyczna klamka. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy stali nierdzewnej, pochwyt pięknie prezentuje się ze wzornictwem drzwi aluminiowych. Ułatwia również operowanie skrzydłem i zawiera opcję montażu czujnika dotyku.

Q10 - czarny
Poznaj modele drzwi Aluhaus >> lub skonfiguruj swoje drzwi przy użyciu konfiguratora drzwi >>

Przycisk w pochwycie (lub sensor) w połączeniu z zamkiem elektrycznym w zasuwnicach Secury stosowanych w Aluhaus zapewniają wygodne działanie. Drzwi mogą się swobodnie otwierać poprzez dotknięcie pochwytu. Po domknięciu drzwi ręcznie lub poprzez samozamykacz, są one ponownie zaryglowane. Zapewnia to maksymalną wygodę oraz bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu. Zwłaszcza gdy spieszymy się rano do pracy, w ferworze porannej gonitwy zastanawiamy się po wyjściu z domu, czy na pewno zamknęliśmy drzwi? Z takim zestawem już nigdy nie będziesz myśleć o zamkniętych drzwiach, automatyka wykona całą pracę.

Przeczytaj pozostałe artykuły na naszym blogu, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o możliwościach zastosowania aluminium w nowoczesnym budownictwie. Jeśli masz pytania, zasięgnij rady ekspertów Aluhaus, którzy pomogą Ci dobrać odpowiedni zestaw stolarki!

Poznaj modele drzwi Aluhaus >> lub skonfiguruj swoje drzwi przy użyciu konfiguratora drzwi >>

Podobne artykuły

Produkty Aluhaus

Okna aluminiowe
SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ