Każdy dom to odrębna historia. Jako inwestorzy, dobieramy technologię oraz rozwiązania dla naszego domu, aby tworzyły spójną całość. Wybierając drzwi spersonalizowane do naszych potrzeb, nie musimy iść na żaden kompromis. Dowiedz się jak bez wychodzenia z domu zaprojektować idealne drzwi zewnętrzne Aluhaus z pomocą intuicyjnego konfiguratora.

Drzwi zewnętrzne dopasowane do Twojego domu – konfigurator drzwi Aluhaus

Gdy odwiedzamy salon producenta drzwi w poszukiwaniu modelu odpowiedniego dla nas, kupujemy oczami. Sprzedawca będzie zadawać nam mnóstwo pytań. W dzisiejszym środowisku technologicznym mamy wpływ na niemal każdy element systemu drzwiowego. Niestety podczas wizyty w salonie wiele kwestii może nam umknąć. Alternatywą, którą docenia wielu inwestorów, jest konfigurator drzwi. Gdy zagłębimy się w ogrom możliwości wyboru dla naszych przyszłych drzwi, docenimy to internetowe rozwiązanie.

W Aluhaus istnieje wiele możliwości personalizacji drzwi zewnętrznych z aluminium. Warto wiedzieć, jakie mamy możliwości i jeśli już podejmujemy jakąś decyzję (np. wybierając systemy o różnej głębokości zabudowy), podejmujemy ją świadomie. Konfigurator drzwi Aluhaus pozwala inwestorom porównać różne wersje drzwi zewnętrznych i zobaczyć jak prezentować się będą w codziennej scenerii. Dzięki temu, podczas wizyty w salonie lub rozmowy telefonicznej z przedstawicielem, mamy pełny obraz tego co zamawiamy.

Jak korzystać z konfiguratora drzwi Aluhaus – przewodnik krok po kroku

Przejdźmy wspólnie przez proces personalizacji drzwi zewnętrznych Aluhaus.

 

Krok 1 Wybór odpowiedniego modelu – Elite lub Tenvis

To bardzo ważny krok. W Aluhaus rozróżniamy dwa główne systemy drzwiowe – Elite oraz Tenvis. Każdy z nich posiada szereg linii designu takie jak: CAMBRIA, PATRICIUS etc. W ramach każdej z linii designu możemy dokonać wielu konfiguracji. Należy zwrócić uwagę na różnice pomiędzy systemami Elite oraz Tenvis. Wybór jednego z nich będzie miał wpływ na parametry techniczne drzwi, montaż oraz możliwość zastosowania odpowiednich technologii.

Aluhaus Elite: System bazuje na głębokości zabudowy 90 mm, co gwarantuje doskonałą jakość izolacji termicznej oraz akustycznej. Równocześnie system Elite pozwala w pełni wykorzystać rozwiązania premium takie jak: ukryte zawiasy i ukryty samozamykacz. Dobierając określone elementy konfiguracji, możemy podnieść klasę bezpieczeństwa drzwi do RC3. Dowiedz się więcej na temat systemu – Elite

System Tenvis: różni się głębokością zabudowy (75 mm) i również oferuje bardzo dobrą jakość izolacji termicznej. W przypadku tego systemu możemy podnieść klasę bezpieczeństwa do RC3 oraz mamy możliwość wyboru spośród aż 24 linii designu. Więcej informacji na temat drzwi Tenvis znajdziesz tutaj.

Krok 2 – panel skrzydła drzwiowego

Po wyborze danej linii mamy możliwość wyboru systemu budowy skrzydła — jedno bądź dwu-nakładkowego. Wybór ten ma znaczenie dla doboru aplikacji ze stali nierdzewnej. Różnicę zaobserwujemy również w przypadku parametrów technicznych. System dwu-nakładkowy oferuje lepszą termikę. Wybieramy również, jak skrzydło będzie prezentować się od strony zewnętrznej i wewnętrznej. Odświeżając podgląd po prawej stronie konfiguratora, zobaczymy podgląd na żywo.

Krok 3 – wybór naświetlenia

Zakładka typ konstrukcji pozwala nam wybrać rodzaj naświetlenia. Szerzej na temat naświetleń bocznych oraz ich zalet pisaliśmy w wielu poradnikach takich jak – Drzwi z naświetleniem bocznym – poradnik kupującego. Najważniejsze co musisz wiedzieć to minimalny rozmiar naświetlenia stosowany w drzwiach aluminiowych Aluhaus, wynosi 400 mm. Naświetlenia boczne lub górne to doskonały sposób na poszerzenie wejścia do naszego domu. Jest to rozwiązanie ekskluzywne, ma pozytywny wpływ na parametry termiczne a dzięki wielu dostępnym wariantom szklenia, stworzysz unikatową kompozycję.

Krok 4 – paleta kolorów RAL / DECORAL

Pora na wybór odpowiedniego koloru. Pamiętaj, że w Aluhaus masz możliwość wybrać odpowiedni kolor skrzydła oraz ościeżnicy. Dla systemów Elite oraz Tenvis przewidziane są różne kolory standardowe z palety kolorystycznej RAL. Oczywiście możesz wybrać dowolny kolor z palety kolorystycznej RAL. Interesującym rozwiązaniem jest paleta DECORAL. To możliwość naniesienia tekstury innego materiału (jak drewno lub kamień) na powierzchnię skrzydła. Technologia DECORAL różni się od klasycznych oklein stosowanych w drzwiach PVC oraz drewnianych i zapewnia spektakularne efekty wizualne.

Krok 5 – szklenie i wymiary

Szklenie to nieodzowny element wielu systemów drzwiowych. Szyba zespolona montowana jest między blachami aluminiowymi i uszczelniona silikonem. Możemy zastosować wiele rodzajów szklenia oraz wstawić szybę o podwyższonej odporności na próby włamania. Dotyczy to również naświetleń bocznych i górnych. Warto zaznaczyć, że wybierając system Elite z dwustronnym panelem nakładkowym, uzyskujesz aż trzykomorową szybę!

Wymiar drzwi powinien być dopasowany do naszego projektu. Standardowo stosuje się drzwi o świetle przejścia 90 cm. Takie światło zapewnią drzwi o wymiarach 1040 x 2090. W przypadku drzwi otwieranych na zewnątrz z naświetleniem bocznym lub górnym konieczny będzie wybór większego wymiaru drzwi.

Krok 6 – wybieramy odpowiednie dodatki

Diabeł tkwi w szczegółach. Gdy wybrałeś już odpowiednią serię drzwi, linię designu oraz wymiary i kolor. Kolejnym krokiem jest wybór dodatków oraz wariantów klasy bezpieczeństwa. W Aluhaus oferujemy szeroki wybór akcesoriów ze stali nierdzewnej, które umieszczane są w specjalnie przygotowanych frezach. Dzięki temu każdy dodatek idealnie licuje z powierzchnią skrzydła. Dużą popularnością cieszy się ochrona cokołu, która dodaje wdzięku skrzydłu i chroni dodatkowo przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Całość zamyka stylowy pochwyt lub klamka. Dla każdej z opcji dostępne jest wiele wzorów.

Spersonalizowane drzwi zewnętrzne – bezpieczeństwo

Dla wielu inwestorów bezpieczeństwo to kwestia pierwszorzędna. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa w Aluhaus stosujemy szereg rozwiązań. Podczas konfiguracji systemu drzwiowego wybierz odpowiedni pakiet zabezpieczeń. Dla miłośników systemów inteligentnych przygotowaliśmy opcje montażu czytnika linii papilarnych lub panelu PIN. Aby całkowicie wykluczyć niebezpieczeństwo manipulacji, standardowo implementowany jest proces kodowania z najwyższym stopniem bezpieczeństwa. Wszystkie elementy kontroli dostępu są zabudowane.

Zamek sparowany jest z zasuwnicą Secury Automatic dostępną aż w 4 wariantach! Wyższy numer oznacza dodatkowy punkt ryglowania na długości ościeżnicy. W Aluhaus możesz także dobrać rozwiązanie inteligentne SECURY COMFORT – elektroniczny klucz bezdotykowo otworzy drzwi.

Jak widzisz, dzięki konfiguratorowi możesz bez wychodzenia z domu przygotować wymarzony system, dobrać dodatki oraz sprawdzić, jak drzwi będą się prezentować. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, odwiedź salon Aluhaus w Twojej okolicy!

Poznaj modele drzwi Aluhaus >> lub skonfiguruj swoje drzwi przy użyciu konfiguratora drzwi >>

Podobne artykuły

Produkty Aluhaus

Okna aluminiowe
SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ