Chociaż lato zmierza już ku końcowi, wysokie temperatury nadal towarzyszą nam na co dzień. Z roku na rok okres letni jest jeszcze gorętszy i nieustający żar lejący się z nieba, coraz bardziej nam dokucza. W tym artykule sprawdzamy jak skutecznie ochronić dom przed nadmiernym przegrzaniem, co pomoże nam lepiej znieść upalne dni.

Rolety chroniące przed słońcem

Niestety, ale wietrzenie domu nie jest najskuteczniejszą metodą na ochłodzenie domu w gorące letnie dni. Jednym z najprostszych rozwiązań, które pozwoli nam ochronić dom, jest montaż rolet, które powstrzymają promienie słońca przed wdzieraniem się do domu. Rekomendowana temperatura to od 18 do 21 stopni. W pomieszczeniach takich jak sypialnia może być chłodniej. Dzięki roletom odetniemy dopływ słońca do wnętrza i unikniemy nadmiernego nagrzewania powietrza wewnątrz.

Rolety to również dodatkowa warstwa chroniąca nasz dom przed hałasem. W połączeniu z odpowiednimi oknami o dobrze dobranym parametrze izolacji akustycznej Rw rolety mogą jeszcze lepiej odizolować dźwięki dobiegające z zewnątrz na przykład, gdy nasz sąsiad postanowił skosić trawnik.

Kolejną zaletą rolet jest czynnik prywatności. Możemy odciąć się od świata zewnętrznego i cieszyć się czasem spędzonym z najbliższymi w domowym zaciszu.

Rozwiązania dla inteligentnych domów

Czy wiesz, że wiele rozwiązań stosowanych w inteligentnych domach doskonale sprawdza się w procesie wychładzania wnętrza? Nikt z nas po całym dniu pracy nie chce wracać do nagrzanego od słońca domu. Tutaj z pomocą przychodzą automatycznie sterowane okna, które samoczynnie uchylą się, wypuszczając ciepłe powietrze z wewnątrz i wpuszczając chłodniejsze, wieczorne powietrze.

W przypadku rolet również możemy zastosować automatyzację. Rolety z rana będą się automatycznie rozwijać a dopiero wieczorem odsłaniać okna. Dzięki temu nawet będąc w pracy, możesz mieć pewność, że Twój dom będzie przewietrzony i chłodny.

W nowoczesnych oknach wypełnionych technologią stosuje się nawiewniki, które ułatwiają cyrkulację powietrza bez konieczności ich otwierania. Dzięki temu mamy zapewniony dopływ świeżego powietrza jednak nie musimy wprowadzać nagrzanego powietrza z zewnątrz do środka.

Duże przeszklenia w upalne dni

Oczywiście dostęp do dużych przeszkleń w postaci okien lub drzwi tarasowych ma wiele zalet w upalne lato. Przy dużym świetle przejścia wystarczy najmniejszy powiew wiatru, aby wypełnić dom chłodem. Dobierając drzwi tarasowe, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Aluminium jest nie tylko surowcem przyjaznym środowisku, ale także pozwala tworzyć konstrukcje o największej powierzchni. W przypadku drzwi zewnętrznych, pole manewru jest już mniejsze. W grę w chodzi tak naprawdę tylko termoizolacja, a celem jest utrzymanie chłodnego powietrza i nie wpuszczenie do środka ciepłego.

Na przykładzie autorskiego systemu Aluhaus Slide Slim możemy stworzyć konstrukcję o rozpiętości do 2900 mm i szerokości skrzydła do 3000 mm. Wytrzymałe i smukłe profile z niskim progiem zapewnią nie tylko komfort podczas codziennego użytkowania, ale pozwolą otworzyć się naszemu wnętrzu na ogród lub taras.

Drzwi tarasowe Aluhaus Slide Slim

Jeśli interesują Cię rozwiązania do domów z aluminium, koniecznie przeczytaj pozostałe artykuły na naszym blogu. Jeśli szukasz stolarki do swojego domu, nie wahaj się skorzystać z pomocy naszych ekspertów Aluhaus.

Podobne artykuły

Produkty Aluhaus

Okna aluminiowe
SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ