W hotelach i restauracjach goście często zwracają uwagę na odpowiednie wyjście z sali na taras lub ogród. Drzwi tarasowe mogą być doskonałym dodatkiem, który urozmaici przestrzeń i będzie funkcjonalnym rozwiązaniem otwierającym wnętrze na otaczający go świat.

Miru Steel – okna aluminiowe dla restauracji z charakterem

Moda na styl industrialny nie przemija w Polsce. Wiele lokali restauracyjnych chlubi się surowym, rockowym klimatem, w którym na ścianach króluje czerwona cegła a pozostałe dekoracje stanowi solidna stal i drewno. Takie miejsca wymagają stolarki o wyrazistym kształcie profilu, wpasowującą się w surowe wnętrze. Jeden z trzech najnowszych rodzajów okien aluminiowych dostępnych na rynku – Miru Steel to rozwiązanie stworzone do tego typu wnętrz.

Okna loftowe Miru - Aluhaus

 

Inspirowane tradycyjnymi oknami stosowanymi w fabrykach i loftach, Miru Steel charakteryzuje się industrialnym wyglądem i ostrymi kształtami. Całość oczywiście podszyta jest nutą elegancji, którą wyrażają ukryte zawiasy okien. W restauracjach Miru Steel w wariancie z ruchomym słupkiem znajdzie swoje miejsce jako sposób na otwarcie wnętrza na zewnętrzny ogródek. Okna nie wymagają dodatkowej konserwacji. Przy głębokości zabudowy 110 mm współczynnik przenikania ciepła Uw może wynosić nawet Uw = 0,8 W/(m²K). Dzięki temu właściciele restauracji będą mieć większą kontrolę nad wydatkami na ogrzewanie.

Aluhaus Fold – harmonijkowe drzwi tarasowe dla przestrzeni z klasą

Sale hotelowe, w których odbywają się wesela i duże przyjęcia, często posiadają bezpośrednie wyjście na taras, na którym goście mogą w trakcie zabawy zaczerpnąć świeżego powietrza. Drzwi tarasowe harmonijkowe pozwalają na znaczące powiększenie światła przejścia i zniwelowanie barier pomieszczenia. Dzięki temu sala staje się w pełni otwarta na taras bądź ogród.

System Aluhaus Fold jest stosowany w miejscach, które sezonowo potrzebują otworzyć się na przestrzeń zewnętrzną. Za pomocą jednego ruch można złożyć drzwi tarasowe, dając gościom ogromne światło przejścia. W salach hotelowych z ogródkiem jest to szczególnie pożądane rozwiązanie. Dzięki odpowiedniej budowie drzwi harmonijkowe Aluhaus Fold posiadają bardzo dobre parametry izolacji termicznej i akustycznej.

Alternatywą z zewnątrz dla takich drzwi tarasowych będą drzwi podwójne, czyli drzwi zewnętrzne dla domów przestronnych i otwartych na świat.

Drzwi tarasowe Slide

Trzeci wariant na naszej liście atrakcyjnych drzwi tarasowych dla restauracji i hoteli to system przesuwny Slide. Dzięki przekładce termicznej wzbogacanej włóknem szklanym drzwi wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi. Odpowiednio zaprojektowana prowadnica zapewnia łatwość obsługi, nawet gdy skrzydło drzwi wykonane jest w maksymalnym wymiarze tj. wysokości do 3,2 m i szerokości do 3,3 m. Drzwi typu Slide mogą być wykonane z maksymalnie czterech segmentów, a waga jednego z nich może wynosić nawet 400 kg. Mimo swoich gabarytów drzwi otwiera i zamyka się w sposób komfortowy, za sprawą funkcjonalnego systemu jezdnego.

System Aluhaus Slide można także przygotować w wariancie narożnym, co szczególnie podoba się właścicielom hoteli, chcącym nadać wnętrzu niespotykanego sznytu.

 

 

Jeśli masz pytania dotyczące systemów drzwi tarasowych z aluminium, zapraszamy Cię do lektury pozostałych artykułów na naszym blogu.

O autorze: Eksperci Aluhaus

Autorzy Aluhaus to zespół osób, które dostarczają ciekawe oraz merytoryczne artykuły na stronę. Nasi eksperci wspierani są przez inżynierów produktu oraz technologów.

Podobne artykuły