Trendy w budownictwie ulegają zmianom tak samo, jak w architekturze wnętrz czy projektowaniu. Coraz częściej chcemy mieszkać w domach, w których nie ma miejsca na przypadkowość – przemyślanych od A do Z. Myślimy najpierw o materiałach, z których zbudujemy dom, próbujemy znaleźć ten idealny projekt (lub stworzyć taki we współpracy z profesjonalistami), a co za tym idzie, planujemy rozmieszczenie oraz styl drzwi i okien. Poznaj najmodniejsze okna w 2020 roku!


O jak okna

Duże, jasne przeszklenia, oferujące wysoką izolacyjność termiczną i akustyczną, a jednocześnie zapewniające odpowiednie nasłonecznienie domu to szalenie ważna kwestia, bez której nie da się stworzyć domu idealnego. Wbrew pozorom, wybór odpowiedniej stolarki okiennej powinien być dobrze przemyślany, zarówno pod względem parametrów technicznych, ale także wyglądu – w końcu okna mogą, a nawet powinny być ozdobą domu.

Co powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich okien do wymarzonego lokum?
● materiał, z jakiego są wykonane
● izolacyjność termiczną i akustyczną
● pożądaną wielkość przeszkleń
● wygląd i wygodę

A jak aluminium
Choć aluminium to materiał mniej popularny, niż spotykane w wielu miejscach PVC, wyróżnia się dużą odpornością na warunki pogodowe – niestraszny im deszcz, wiatr czy intensywne opady śniegu. Na okna wykonane z aluminium nie wpłynie także duże nasłonecznienie – nie musimy się obawiać żółknięcia czy odkształcania ram.

Okna aluminiowe to również najlepszy wybór, jeśli chcemy mieć w domu przeszklenia o dużej powierzchni – głównym czynnikiem jest tu waga ramy aluminiowej, która zostawia w tyle zarówno okna drewniane, jak i plastikowe.

C jak ciepło
Jedną z podstawowych funkcji okien w domu jest ich izolacyjność cieplna. Przez okna “ucieka” nawet 45% ciepła z naszych domów, dlatego niezwykle istotne jest wybranie okien, które spełniają wszelkie wymogi techniczne.

W przypadku okien z aluminium nie musimy się obawiać kłopotów z przepuszczalnością – współczynnik Uw w oknach Aluhaus 90 może wynosić nawet 0,7 W/(m2K)!

S jak słońce
Nasłonecznienie wpływa nie tylko na samopoczucie domowników i innych osób przebywających w domu, ale także na zużycie energii. Rachunek jest prosty – im więcej światła słonecznego wpuścimy do domu, tym wolniej tracimy ciepło i później będziemy musieli włączyć światło elektryczne.

T jak trendy
Najmodniejsze okna w 2020 roku to okna nowoczesne, o prostych, nieco kanciastych kształtach. Ważny jest także dostęp do szerokiej palety kolorów, dzięki której będziemy mogli dopasować wygląd okien do elewacji budynku.

Ale moda to nie tylko wygląd. Niezwykle pożyteczny trend ekologiczny sprawia, że konsumenci coraz częściej wybierają rozwiązania, które nie wpływają na degradację środowiska naturalnego. Okna Aluhaus, wykonane z aluminium, nadają się do recyklingu i nie generują dodatkowych odpadów.

Nowoczesne okna muszą spełniać szereg kryteriów – zdecyduj, które są dla Ciebie najważniejsze i wybierz te okna, które sprawią, że Twój dom będzie jasny, ciepły i otwarty na świat.

Napisz do nas lub odwiedź salon Aluhaus w Twojej okolicy, by dowiedzieć się więcej!