Drzwi wejściowe odpowiadają nie tylko za kwestię bezpieczeństwa naszego domu. To istotna bariera zatrzymująca ciepło wewnątrz. Drzwi to także wizytówka naszego domu. W ostatnich latach najlepszą alternatywą dla królujących od lat drzwi drewnianych okazuje się aluminium. Jaka zmiana zaszła w produkcji stolarki aluminiowej, że obecnie deweloperzy i inwestorzy prywatni tak ochoczo po nią sięgają?

Dlaczego aluminium stało się popularną alternatywą dla drewna?

Wielu osobom drzwi wejściowe wysokiej klasy nadal kojarzą się z drzwiami drewnianymi. Nie można drewnu odmówić pięknego wyglądu oraz bardzo dobrych parametrów technicznych, w tym izolacji ciepła. W przypadku produkcji drzwi zewnętrznych z aluminium w ciągu ostatnich lat zaszło wiele istotnych procesów produkcyjnych, które sprawiły, że obecnie produkowane drzwi wejściowe aluminiowe takie jak system Aluhaus Elite oraz Tenvis swoją funkcjonalnością, oraz parametrami technicznymi mogą przewyższać możliwości drzwi drewnianych.

Dla inwestorów istotna jest kwestia, jak drzwi zachowują się, po wystawieniu na bezpośrednie działanie słońca. Czy wiesz, że w przypadku drzwi drewnianych oraz drzwi wykonanych z PVC w wielu instrukcjach znajdziemy zapis mówiący, że drzwi muszą być osłonięte przed słońcem? Powód jest prosty, bezpośrednie padanie słońca na powierzchnię drewnianą lub wykonaną z PVC powoduje jej stopniowe wypaczenie, a nawet odkształcenie. Doprowadza to do utraty szczelności drzwi. W takim wypadku drzwi nie będą objęte gwarancją.

W przypadku drzwi aluminiowych Aluhaus zniwelowano efekt bimetalu. Chociaż różnica temperatur pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną stroną drzwi aluminiowych jest bardzo duża. Drzwi pozostają nienaruszone, nie dochodzi do rozszczelnień lub wypaczenia materiału. Otwiera to dla projektantów i deweloperów zupełnie nowe aleje możliwości prezentacji domu, a użytkownikom końcowym zapewnia spokój i bezpieczeństwo.

Drzwi z naświetlem bocznym Aluhaus

Więcej atutów niż widać gołym okiem

Dużym atutem drzwi aluminiowych jest możliwość wykonania niestandardowego rozmiaru drzwi. W połączeniu ościeżnicy z naświetleniem bocznym możemy stworzyć unikatowe wejście do naszego domu, które będzie wyróżniać nas na tle innych domów w okolicy. Wiele osób docenia aluminium za jego plastyczność i szerokie możliwości personalizacji. Od zawiasów ukrytych przez pięknie prezentujące się dodatki ze stali nierdzewnej, które licują z powierzchnią skrzydła drzwi.

Za trwałość i niezmienność zewnętrznej tafli drzwi aluminiowych w przypadku rozwiązań Aluhaus odpowiada cienka warstwa z tworzywa o nazwie noryl. Dzięki niemu drzwi pozostają szczelne pod wpływem temperatury. Drzwi Aluhaus posiadają najwyższą klasę przepuszczalności powietrza. W ciągu godziny drzwi przepuszczają zaledwie 3m3 powietrza.

Na koniec warto podkreślić design samych drzwi. Możliwość zastosowania różnych kolorów oraz tworzyw po stronie zewnętrznej lub zewnętrznej sprawia, że aluminium może znacznie lepiej dopasować się do nowoczesnych stylów architektonicznych niż drzwi drewniane.

Drzwi aluminiowe ADREA Aluhaus

Systemy Tenvis oraz Elite Aluhaus

Projektując sztandarowe rozwiązania Aluhaus z aluminium, koncentrowaliśmy się przede wszystkim na funkcjonalności oraz zapewnieniu doskonałych parametrów technicznych obu systemów. W myśl budownictwa energooszczędnego oraz pasywnego – najważniejszym elementem stolarki jest jak najmniejsza strata ciepła.

W przypadku drzwi Elite, w zależności od konfiguracji modelu możemy uzyskać parametr przenikania ciepła Ud = od 0,69 [W/m²K]. Jest to niezwykle korzystna wartość, która oznacza, że ogromna ilość ciepła będzie zatrzymywana z powodzeniem wewnątrz. Skonfiguruj swoje drzwi za pomocą naszego konfiguratora drzwi >>.

 

Aluminiowe drzwi wejściowe - Aluhaus

 

Jednakowo drzwi Elite oraz Tenvis możemy wyposażyć w zaawansowane systemy podnoszącą klasę bezpieczeństwa. Wielką popularnością cieszą się systemy domów inteligentnych, w których drzwi otwierane są nie za pomocą klucza, lecz za pomocą kodu PIN lub czytnika linii papilarnych.

Podsumowując, podjęliśmy inicjatywę tam, gdzie producenci drzwi drewnianych zaprzestali dalszego rozwoju i pogoni za innowacją. Przeczytaj więcej artykułów na naszym blogu, jeśli chcesz przekonać się, jak ogromne są możliwości zastosowania drzwi aluminiowych w nowoczesnym budownictwie mieszkalnym i użytkowym.

 

Podobne artykuły

Produkty Aluhaus

Okna aluminiowe
SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ