Decydując się na wymianę drzwi zewnętrznych na nowe, warto odświeżyć sobie kilka podstawowych kwestii, które pomogą nam dokonać odpowiedniego wyboru systemu drzwiowego w salonie. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę w kontekście wymiarów drzwi wejściowych!

Standardowe wymiary drzwi zewnętrznych

Standardowym wymiarem przyjętym przez producentów stolarki jest 90 cm w świetle przejścia. Drzwi wejściowe 90 cm będą wygodne w codziennym użytkowaniu i pozwolą nam bez problemu wprowadzić do domu wózek dziecięcy lub zakupy. Szerokość 90 cm jest również konieczna, aby osoba na wózku inwalidzkim mogła komfortowo przejść przez drzwi. Nie stosuje się drzwi o mniejszej szerokości, ponieważ w trakcie odbioru budynku do użytkowania, nie spełnimy wymagań PPOŻ. Zbyt wąskie drzwi wejściowe mogą stanowić zagrożenie w przypadku pożaru, dlatego przepisy dość precyzyjnie regulują minimalną dopuszczalną szerokość.

Dużym atutem wyboru drzwi zewnętrznych o standardowej szerokości 90 cm w świetle przejścia jest fakt, że w przypadku nawet ciężkich materiałów jak stal – nie dochodzi do nadmiernego obciążania elementów ruchomych (głównie zawiasów).

W przypadku systemów drzwi aluminiowych Aluhaus Elite możemy przygotować drzwi o wymiarach 1200 × 2250 mm ze światłem przejścia 90 cm oraz naświetleniem bocznym, którego szerokość standardowo zaczyna się od 400 mm. Dzięki temu zapewniasz sobie maksymalną wygodę, bezpieczeństwo oraz możesz nadać swojemu domu unikatowego charakteru.

Drzwi zewnętrzne aluminiowe - Aluhaus

Drzwi zewnętrzne aluminiowe – Aluhaus

Jak duże mogą być drzwi wejściowe?

Na rynku można spotkać kilka opcji niestandardowych drzwi wejściowych, które mogą z pozoru wydawać się ciekawym wyborem. Należy jednak wiedzieć, że drzwi o świetle przejścia np. 130 cm będą znacznie cięższe i trudniejsze w manewrowaniu podczas otwierania i zamykania. Problemem drzwi o tak szerokim skrzydle jest również ciężar i przyspieszona eksploatacja zawiasów, które z pewnością trzeba będzie wymienić po kilku latach.

W praktyce poza szerszym wejściem nie zyskujemy wiele, cena jednak jaką przyjdzie nam zapłacić za drzwi o niestandardowych wymiarach, będzie znacznie wyższa.

Drzwi zewnętrzne nowoczesne

Drzwi zewnętrzne Aluhaus Flat

Poznaj modele drzwi Aluhaus >> lub skonfiguruj swoje drzwi przy użyciu konfiguratora drzwi >>

Odpowiedni pomiar drzwi to podstawa przed złożeniem zamówienia

Dzięki rosnącej świadomości inwestorów coraz częściej w salonach z drzwiami słyszymy pytanie o usługę fachowego pomiaru drzwi. Dlaczego to ważny etap? Ponieważ w nowoczesnych systemach drzwiowych ważny jest nie tylko sam produkt, ale także sposób jego montażu i zabezpieczenia. Jeśli otwór zostanie przygotowany niedbale bądź nieprawidłowo zwymiarujemy drzwi, w trakcie montażu pojawią się dodatkowe trudności.

Na drzwi wejściowe patrzymy nie tylko jako na element nadający stylu naszemu domu. To także kolejna warstwa zabezpieczająca wnętrze przed utratą temperatury. Aby drzwi wejściowe mogły prawidłowo spełniać swoją funkcję izolacyjną, muszą być prawidłowo zamontowane. Dlatego, jeśli wybrałeś już system drzwiowy dla swojego domu, zapytaj o usługę montażu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o stolarce aluminiowej Aluhaus, zapraszamy do lektury pozostałych artykułów na naszym blogu.

Podobne artykuły

Produkty Aluhaus

Okna aluminiowe
SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ