Czym jest biometryczna kontrola dostępu?

Biometryczna kontrola dostępu jest bardzo zaawansowaną technologią bezpieczeństwa, która pozwala nam wykorzystać unikalne cechy biologiczne do identyfikacji osób. Skanowanie cech twarzy, siatkówki oka lub odcisków palców, umożliwia nam uzyskanie dostępu do określonej przestrzeni. Technologia ta jest zazwyczaj wykorzystywana w miejscach wymagających zwiększonego bezpieczeństwa takich jak: banki, laboratoria, archiwa. Coraz częściej tego typu zabezpieczenia wykorzystywane są również w budownictwie jednorodzinnym, szczególnie w nowoczesnych budynkach. Dzięki temu możemy czuć się  bezpieczniej, wiedząc że dostęp do naszego domu mają tylko mieszkańcy, a cały proces jest ściśle kontrolowany.

Wygoda i bezpieczeństwo – otwieranie za pomocą czytnika linii papilarnych

Zamki biometryczne w domach zazwyczaj wyposażone są w czytnik linii papilarnych, rzadziej w system rozpoznawania twarzy. Rozwiązanie takie pozwala nam na szybkie i łatwe otwieranie drzwi bez potrzeby posiadania klucza. Jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w przypadku dzieci, eliminuje zagrożenie zgubienie przez nie kluczy. Czytnik linii papilarnych ułatwia nam codzienne życie, nie musimy szukać kluczy stojąc w deszczu, nie musimy pamiętać o ich zabraniu śpiesząc się do pracy.  Zamek z czytnikiem linii papilarnych to nie tylko wygodne, ale również bardzo eleganckie i estetyczne rozwiązanie. Zamek tego typu może zostać zamontowany zarówno na samych drzwiach jak i na pochwycie. Ten rodzaj zabezpieczenia sprawdzi się doskonale w drzwiach wejściowych jak i jako zabezpieczenie konkretnego pomieszczenia lub biura, aby uniemożliwić wejście do niego osobom niepożądanym. Czytnik może przechowywać nawet 99 odcisków palców, a jego połączenie z aplikacją mobilną pozwala nam na zdalne dodawanie dostępu dla konkretnych osób. Jest to rozwiązanie idealne dla osób lubiących wygodne i nowoczesne rozwiązania w swoim otoczeniu.

Drzwi wejściowe na odcisk palca Aluhaus

Drzwi wejściowe na odcisk palca – Aluhaus

Zobacz również: https://www.aluhaus.com.pl/drzwi-wejsciowe-na-odcisk-palca/

Akcesoria zwiększające bezpieczeństwo i wygodę w nowoczesnych drzwiach wejściowych

Projektując swoje wymarzone drzwi wejściowe możemy je wyposażyć w różnego rodzaju akcesoria zwiększające bezpieczeństwo i komfort ich użytkowania takie jak:

  • pochwyt z czujnikiem dotyku – wygoda i bezpieczeństwo dzięki innowacyjnemu połączeniu: sensorowi dotyku / przyciskowi zintegrowanemu z pochwytem oraz elektrycznemu zamkowi w zasuwnicach Secury. Ta synergia sprawia, że obsługa drzwi staje się niezwykle łatwa i intuicyjna. Wystarczy delikatne dotknięcie pochwytu, a drzwi otwierają się przed Tobą. Bez względu na to, czy zdecydujesz się zamknąć drzwi ręcznie, czy pozwolisz samozamykaczowi zrobić to za Ciebie, możesz mieć pewność, że zostaną one natychmiast ponownie zaryglowane, zapewniając Ci komfort i bezpieczeństwo.
otwarcie drzwi na odcisk palca w pochwycie drzwi Aluhaus

otwarcie drzwi na odcisk palca w pochwycie drzwi Aluhaus

  • Ukryty samozamykacz jest doskonałym połączeniem funkcjonalności i wyjątkowego stylu. Subtelnie schowany w płycie skrzydła drzwi, pozostaje niezauważalny dla oka, z wyjątkiem eleganckiej szyny ślizgowej, która jest widoczna tylko przy otwartych drzwiach. Standardowo wyposażony jest w opcję bezstopniowej regulacji, która umożliwia precyzyjne ustawienie blokady otwarcia w zakresie od 80 do 120 stopni. Ta innowacja zapewnia pełną kontrolę nad funkcjonalnością drzwi, zachowując nowoczesną estetykę pomieszczenia.
  • Wykorzystując sztywny łańcuch, możemy precyzyjnie kontrolować ruch drzwi, uchylając je tylko na tyle, ile jest to potrzebne, zamiast konieczności ich pełnego otwarcia. Dzięki dodatkowemu obrotowi pokrętła, drzwi rozwierają się na całą szerokość, aby zapewnić łatwe wejście z zewnątrz.
  • Wkładka Janus wyposażona w innowacyjne wielopłaszczyznowe zapadki, tworzy z ochroną antyrozwierceniową i zabezpieczeniem przeciw kopiowaniu klucza potężną barierę, która stawia czoło wszelkim próbom nieautoryzowanego otwarcia drzwi. To nie jest zwykła ochrona – to najwyższej klasy bariera bezpieczeństwa. Ale to jeszcze nie wszystko. Wyobraź sobie, że nie musisz się martwić, której strony klucza użyć – wkładka ta posiada symetryczny klucz, który działa niezależnie od sposobu wkładania go do zamka. Komfort? Zdecydowanie. Co więcej, wkładka Janus jest obustronna, co oznacza, że umożliwia otwarcie drzwi, niezależnie od tego, czy klucz jest pozostawiony w zamku z drugiej strony. To dodatkowy poziom bezpieczeństwa i wygody. A jako dodatek, oferuje opcję ujednolicenia wkładek. Wyobraź sobie zamawianie kilku drzwi, ale z  wygodą posiadania tego samego klucza do wszystkich. Mniej kluczy, mniej stresu. To bezpieczeństwo i wygoda na wyciągnięcie ręki.

 

 

 

 

O autorze: Eksperci Aluhaus

Autorzy Aluhaus to zespół osób, które dostarczają ciekawe oraz merytoryczne artykuły na stronę. Nasi eksperci wspierani są przez inżynierów produktu oraz technologów.

Podobne artykuły