Dobierając drzwi zewnętrzne dla naszego wymarzonego domu, często zastanawiamy się –  wybrać wariant pełny, czy zdecydować się na drzwi ze stylowym przeszkleniem? W tym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytanie dotyczące drzwi ze szkleniem. Czy szklenie ma wpływ na stratę ciepła lub wytrzymałości drzwi? Jeśli do tej pory zastanawiałeś się nad właściwym wyborem, ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości.

Szklenie ma znaczenie

W ciągu ostatnich 10 lat wśród osób kupujących drzwi zewnętrzne bardzo zmieniło się podejście do estetyki. Drzwi są wizytówką naszego domu i mówią o nas bardzo wiele osobom, które nas odwiedzają. Szklenie w drzwiach znacząco poprawia wrażenia estetyczne drzwi, jednak wielu kupujących zastanawia się nad kwestią bezpieczeństwa. Odpowiedzmy więc na najbardziej nurtujące pytanie – czy szklenie osłabia właściwości bezpieczeństwa drzwi? Odpowiedź brzmi: nie. Szklenia stosowane w nowoczesnych seriach drzwi jak Elite lub Tenvis, wykonane są ze specjalnego szkła hartowanego, które jest odporne na próby wybicia i nie stanowi słabego punktu konstrukcji.

W modelach Aluhaus dookoła szklenia możemy zamontować specjalny panel szklany Lacobel, który nadaje drzwiom klasy. Oczywiście możemy wybierać spośród wielu wariantów szkła (mleczne, przeźroczyste etc.) i dopasować rozwiązanie do naszej wizji. Drzwi aluminiowe pozwalają na wiele ciekawych aranżacji kolorystycznych. W przypadku Serii Aluhaus Tenvis i Elite możemy zastosować dwa kolory na jednym skrzydle, uzupełnić panelem szklanym oraz dodatkami ze stali nierdzewnej. Dzięki temu mamy nieskończoną ilość kombinacji i możemy dopasować drzwi aluminiowe do dowolnego stylu architektonicznego.

naświetla boczne w drzwiach Aluhaus

Drzwi przeszklone lub z naświetleniem bocznym?

Szerokie wejście do domu witające naszych gości to bardzo gustowne rozwiązanie. Naświetlenia boczne stanowią rozszerzenie ramy drzwi i podobnie jak szklenia w drzwiach, są wykonane z wysokiej jakości tafli szkła, które zapewnia wysoki standard izolacji termiczno-akustycznej oraz posiada wysoką klasę bezpieczeństwa.

Dzięki naświetleniom możemy wprowadzić do przedpokoju ogromną ilość światła dziennego i przyjemnie rozjaśnić wnętrze. Optymalna szerokość drzwi wejściowych wynosi 900 mm, natomiast naświetlenia boczne liczymy od 400 mm. Jak widać na załączonych zdjęciach, efekt robi wrażenie.

 

 

Przeszklone drzwi aluminiowe Aluhaus

Przeszklone drzwi aluminiowe – Aluhaus