Dobierając odpowiednie drzwi tarasowe dla naszego domu, musimy mieć na uwadze nie tylko parametry izolacji termicznej i akustycznej. To ile miejsca zajmują drzwi, również ma znaczenie. W dzisiejszym wpisie przyjrzymy się technologii drzwi tarasowych składanych Aluhaus Fold i wskażemy ich najważniejsze zalety!

Drzwi tarasowe harmonijkowe

Popularna nazwa dla systemu drzwi tarasowych składanych to drzwi harmonijkowe. Dzięki nietypowej konstrukcji i mechanizmowi składania możemy niemal całkowicie zniwelować barierę ściany odgradzającej wnętrze od świata zewnętrznego. To właśnie ta cecha drzwi harmonijkowych sprawia, że doskonale nadają się nie tylko do zastosowania w domach wolnostojących lub apartamentach. Drzwi tarasowe składane możemy z powodzeniem wykorzystać w przestrzeni użytkowej restauracji lub w hotelach. Wystarczy jeden ruch ręki, aby otworzyć salę na ogród, dając naszym gościom znacznie więcej swobody.

drzwi tarasowe składane do restauracji - Aluhaus

Drzwi tarasowe składane Aluhaus FOLD

Restauratorzy również cenią sobie drzwi harmonijkowe w upalne dni, gdy możemy w łatwy sposób wprowadzić dużą ilość świeżego powietrza do wnętrza. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zastosowania drzwi harmonijkowych w przestrzeni publicznej, polecamy nasz artykuł – Drzwi tarasowe idealne dla restauracji i hoteli.

Rozwiązanie w nowoczesnych biurach i salach konferencyjnych

Jednym z ciekawszych rozwiązań stosowanych w przestrzeniach biurowych są drzwi składane, które mogą pełnić różnorodną funkcję. Architekci i projektanci wnętrz użytkowych cenią sobie chłodną elegancję aluminium oraz właściwości izolacji akustycznej drzwi harmonijkowych. Okazuje się, że ten system doskonale sprawdza się, gdy chcemy mieć większą kontrolę nad przestrzenią naszego biura. Jednym ruchem możemy rozgraniczyć poszczególne sekcje lub wykreować więcej miejsca. Jest to doskonały sposób na oddzielenie przestrzeni np. biurowej kuchni lub sali konferencyjnej, gdy potrzebujemy więcej miejsca np. na potrzeby firmowego eventu.

Aluhaus Fold drzwi tarasowe

Aluhaus Fold – drzwi tarasowe

Jak zbudowane są drzwi harmonijkowe?

Jedną z zalet drzwi tarasowych składanych jest wiele rodzajów konfiguracji drzwi oraz duża grubość profilu. Na przykładzie systemu Aluhaus Fold, system zbudowany jest z 3-komorowych kształtowników aluminiowych o głębokości konstrukcyjnej: 86 mm dla ościeżnic i 77 mm dla skrzydeł drzwi. Sekretem systemu są specjalistyczne okucia gwarantujące komfortowe funkcjonowanie skrzydeł drzwi o maksymalnym ciężarze do 100 kg. Dzięki wykonaniu systemu z wytrzymałego aluminium możemy tworzyć bardzo duże konstrukcje zewnętrzne. Jedno skrzydło może mieć wysokość 2700 mm oraz szerokości do 1000 mm. Dzięki dużej grubości profilu możemy stosować różne warianty szklenia — systemy jedno lub dwukomorowe.

Więcej na temat zalet drzwi składanych w przestrzeni domu znajdziesz w naszym artykule: Drzwi harmonijkowe, jako wyjście na taras lub balkon.

Aluhaus Fold - drzwi harmonijkowe

Zalety drzwi tarasowych składanych

Jak widzisz, drzwi tarasowe harmonijkowe Aluhaus Fold posiadają wiele zalet konstrukcyjnych, które sprawiają, że doskonale wpasują się w nowoczesne budownictwo. Oprócz wysokiej klasy izolacji ich główną zaletą jest kontrola nad przestrzenią. Wysokiej jakości aluminium nadaje konstrukcji sztywności i wytrzymałości, jednak nawet przy wysokiej wadze pojedynczego segmentu, okucia pozwalają łatwo otwierać i zamykać drzwi.

Jeśli interesują Cię stolarka aluminiowa, koniecznie przeczytaj pozostałe artykuły na naszym blogu, poświęcone drzwiom tarasowym.

Podobne artykuły

Produkty Aluhaus

Okna aluminiowe
SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ