Dlaczego tak mało słyszymy lub czytamy o drzwiach harmonijkowych? Nawet prasa branżowa poświęcona nowoczesnemu budownictwu, rzadko pokazuje przykłady realizacji z wykorzystaniem tego typu drzwi. Odpowiednio przygotowane wejście na taras lub balkon to nie tylko efektowny sposób na zatarcie granicy między wnętrzem domu a otwartą przestrzenią dookoła. To również funkcjonalne rozwiązanie, które może konkurować, a nawet w niektórych aspektach przewyższać możliwości systemów HST. Dowiedz się, dlaczego drzwi harmonijkowe mogą być dobrym rozwiązaniem dla Twojego domu.


Poczuj wolność, pokochaj przestrzeń!

Drzwi harmonijkowe, zwane także drzwiami składanymi w Polsce nie zyskały jeszcze ogromnej popularności. Najwięcej przykładów realizacji i funkcjonalnego zastosowania możemy znaleźć w USA. Amerykanie, którzy kochają wolność i otwartą przestrzeń dużo częściej decydują się na tego typu wejście na taras, niż robimy to w Polsce. Oczywiście w Stanach Zjednoczonych sprzyja temu ciepły klimat Ameryki (oczywiście nie wszystkich części), który różni się od znaczących wahań temperatur Europy Środkowo-Wschodniej.

W Polsce przykładów drzwi harmonijkowych możemy szukać najczęściej w restauracjach, kawiarniach lub galeriach handlowych. W przypadku obiektów gastronomicznych możliwość otwarcia sali restauracyjnej na przylegający ogród to wielki atut, który docenimy latem. Jako producent stolarki wykonanej z aluminium widzimy, że w sektorze prywatnym, inwestorzy coraz częściej pytają o tego typu rozwiązanie. Nie dziwi nas to wcale, drzwi harmonijkowe do doskonała alternatywa dla drzwi tarasowych, drzwi opartych o system podnoszono bądź uchylno przesuwny. Stanowią doskonałe uzupełnienie ogrodów zimowych i możemy je z powodzeniem wprowadzić nie tylko w domu jednorodzinnym, ale również w blokach i apartamentowcach.

Aluhaus Fold – drzwi tarasowe

Drzwi harmonijkowe w praktyce

Inwestorzy, którzy zdecydowali się na wykorzystanie tego typu drzwi, doceniają łatwość obsługi oraz możliwość tworzenia konstrukcji o dużych gabarytach. Drzwi harmonijkowe można wykonać z różnego rodzaju surowca, a do najpopularniejszych materiałów należą PVC oraz aluminium. W przypadku drzwi na taras z aluminium uzyskujemy najwyższą wytrzymałość i na przykładzie naszego systemu Aluhaus Fold możemy tworzyć instalacje o wysokości jednego kształtownika 2700 mm oraz szerokości 1000 mm. Konstrukcja składająca się kilku kształtowników, po złożeniu zajmuje minimalną ilość miejsca w narożu pokoju, pozostawiając nam wejście na taras z ogromnym światłem przejścia. Masa całkowita skrzydła nie przekracza 100 kg a sam proces składania lub rozkładania drzwi tarasowych trwa chwilę.

 

Więcej światła w Twoim domu

Drzwi składane wprowadzają do domu ogromną ilość światła, co ma bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie wszystkich domowników. Możliwość zastosowania wydajnego szklenia przekłada się na parametry izolacji termicznej. Drzwi składane, dzięki zastosowaniu profili (Aluhaus Fold posiada 3-komorowe profile oraz przekładkę termiczną) o wysokich parametrach izolacji w niczym nie ustępują siostrzanym systemom HST. Aluminium natomiast zapewnia sztywność konstrukcji, wysoką odporność na nacisk wywołany przez wiatr oraz szczelność.

Jak widzisz, drzwi harmonijkowe zwane również składanymi są wartym rozważenia dodatkiem, które może nadać charakteru Twojemu tarasowi. Jeśli cenisz sobie wolność i otwartość przestrzeni, zasięgnij rady specjalistów Aluhaus, którzy pokażą Ci wszystkie zalety tego rozwiązania.

Podobne artykuły

Produkty Aluhaus

Okna aluminiowe
SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ