Jeśli chcemy, aby nasz dom był odcięty od uciążliwego hałasu napływającego z zewnątrz, zastosowanie dźwiękoszczelnych drzwi tarasowych pomoże nam osiągnąć zamierzony cel. W tym artykule opisujemy najważniejsze zalety tego typu drzwi przesuwnych i wskazujemy praktyczne porady, jak należy podejść do zakupu.

Rodzaje drzwi tarasowych

Na polskim rynku znajdziemy wiele różnorodnych technologii dla drzwi tarasowych. Widzimy wielkie zapotrzebowanie na tego typu rozwiązania. Dlatego warto poznać kluczowe różnice pomiędzy najpopularniejszymi systemami drzwi tarasowych. Mamy do wyboru między innymi:

 • Drzwi przesuwne – takie jak Aluhaus Slide, które oferują nam system przesuwny o podwyższonej izolacyjności termicznej, dzięki unikatowej budowie profili pozwalają na tworzenie drzwi o dużych gabarytach wypełnionych szkłem dwukomorowym. Dzięki zastosowaniu do ich produkcji materiałów najwyższej jakości umożliwiają osiągnięcie wysokiego stopnia ochrony cieplnej i akustycznej. Drzwi tarasowe Aluhaus Slide doskonale sprawdzą się zarówno w domach, jak i mieszkaniach, które wymagają otwartych przestrzeni.
 • Drzwi harmonijkowe – jak np. drzwi Aluhaus Fold to zewnętrzne drzwi harmonijkowe dające dużą swobodę użytkownikom. W bardzo prosty sposób możemy dzięki ich zastosowaniu zniwelować barierę pomiędzy wnętrzem pomieszczenia a jego zewnętrznym otoczeniem. Stanowią one idealne przejście na taras domu lub jako połączenie restauracji z jej sezonowym ogródkiem. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu przy jednoczesnym posiadaniu wysokich parametrów technicznych. Drzwi tarasowe Aluhaus Fold umożliwiają wykonywanie konstrukcji o dużych gabarytach. Mogą być otwierane zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz budynku.
Drzwi tarasowe w sypialni - Aluhaus Slide

Drzwi tarasowe w sypialni – Aluhaus Slide

Jak wybrać dobre drzwi tarasowe?

Wybierając drzwi tarasowe, musimy ustalić nie tylko jakim budżetem dysponujemy, ale również co jest dla nas najważniejsze. Czy jest to izolacja termiczna, izolacja akustyczna, bezpieczeństwo, czy estetyczny wygląd? Czy musimy ograniczyć się do kilku z tych cech? Otóż nie! Dobre drzwi tarasowe cechować się powinny wszystkimi wymienionymi parametrami na wysokim poziomie.

 • Izolacja termiczna – to jeden z najważniejszych parametrów, jest określana za pomocą współczynnika U, aby drzwi tarasowe dobrze chroniły nasz dom przed utratą ciepła współczynnik ten, powinien mieć wartość poniżej 0,9 W/(m²K), im niższa wartość, tym lepiej ciepło jest zatrzymywane wewnątrz domu.
 • Izolacja akustyczna – jest określana za pomocą współczynnika Rw dla konkretnego pakietu szybowego, standardowo Rw jest na poziomie ok 35dB, co oznacza, że drzwi tarasowe chronią nas przed niezbyt głośnymi odgłosami z zewnątrz. Jeżeli mieszkamy przy ruchliwej ulicy, powinniśmy szukać pakietów szybowych z Rw o wyższej wartości ok 40-50 dB. Okna i drzwi tego typu są zazwyczaj droższe od standardowych, dlatego warto zamontować je, chociaż w pomieszczeniach, w których dobre wyciszenie jest szczególnie istotne takich jak: sypialnia i domowe biuro.
 • Bezpieczeństwo – podwyższona odporność na próby włamania jest bardzo ważna szczególnie w przypadku drzwi tarasowych, przez które odbywa się nawet 50% włamań. Warto wybierać takie produkty, które mają możliwość zastosowania okuć i szkła antywłamaniowego.
 • Wygoda użytkowania – chcemy, aby nasze drzwi tarasowe były duże, miały wąskie profile, obszerne przeszklenia i składały się z wielu segmentów. Jednocześnie drzwi powinny być tak łatwe w obsłudze, aby poradziło sobie z nimi dziecko. Nowoczesne drzwi aluminiowe zapewniają nam nie tylko walory estetyczne, ale również umożliwiają bezproblemową obsługę wszystkich mechanizmów przez wiele lat.

Pomoc specjalistów w kwestii wyboru odpowiednich drzwi tarasowych może być nieoceniona na etapie rozeznania na rynku. Jeśli potrzebujesz wskazówek lub chcesz na żywo zobaczyć, jak drzwi przesuwne działają. Zaczerpnij wiedzy specjalistów Aluhaus i odwiedź jeden z naszych firmowych salonów. Pomożemy Ci dopasować drzwi tarasowe, które zapewnią ciszę i spokój w Twoim domu.

Drzwi tarasowe Aluhaus Slide

Drzwi tarasowe Aluhaus Slide

FAQ

Jak uszczelnić drzwi akustycznie?

 • Uszczelki Akustyczne: Zamontuj uszczelki akustyczne wokół ramy drzwi, aby zapobiec przedostawaniu się hałasu przez szczeliny.
 • Podkładki Dźwiękoszczelne: Zainstaluj podkładki dźwiękoszczelne u dołu drzwi, aby zminimalizować przenikanie dźwięku.
 • Dodatkowa Izolacja: Rozważ dodatkową izolację ścian wokół drzwi przy użyciu materiałów dźwiękochłonnych.

Jak samodzielnie wygłuszyć drzwi?

 • Panele Dźwiękochłonne: Przyklej panele dźwiękochłonne do powierzchni drzwi, aby zwiększyć ich izolację akustyczną.
 • Kurtyny Dźwiękoszczelne: Zainstaluj kurtyny dźwiękoszczelne na drzwiach, aby dodatkowo zablokować hałas.
 • Podwójne Drzwi: Jeśli to możliwe, rozważ instalację podwójnych drzwi, co znacznie zwiększy izolację akustyczną.

Ile kosztują drzwi wygłuszające?

Cena drzwi wygłuszających może się różnić w zależności od ich typu, marki, oraz stopnia izolacji akustycznej. Drzwi akustyczne od renomowanych producentów, mogą oferować wyższy poziom izolacji akustycznej oraz lepszą jakość wykonania, co może wpłynąć na cenę. Najlepiej jest skontaktować się bezpośrednio z producentem lub dystrybutorem, aby uzyskać dokładne informacje o cenach.

O autorze: Eksperci Aluhaus

Autorzy Aluhaus to zespół osób, które dostarczają ciekawe oraz merytoryczne artykuły na stronę. Nasi eksperci wspierani są przez inżynierów produktu oraz technologów.

Podobne artykuły