Okna do salonu muszą spełniać szereg warunków, aby zapewniać maksymalny komfort użytkowania. W końcu to najważniejsze pomieszczenie w całym domu, w którym spotykać się będą wszyscy domownicy. Dobierając odpowiednie okna, zapewnimy sobie nie tylko dopływ przyjemnego światła dziennego, ale także zapewnimy sobie doskonałą szczelność, izolację termiczną i akustyczną.

Najważniejsze parametry okien w salonie

Pierwszym etapem doboru odpowiednich okien do salonu jest odpowiedź na pytanie – jaką funkcję mają pełnić? Czy poszukujemy tylko okien, czy planujemy również wyjście na taras? Okna tarasowe w salonach to dzisiaj standard, a dzięki możliwościom, jakie wnosi na rynek aluminium, możemy tworzyć okna tarasowe, które są nie tylko szczelne i dają nam duże światło przejścia. Wybierajmy rozwiązania, które zapewniają bezpieczeństwo i dzięki dodatkowej izolacji w postaci ramki dystansowej oraz podwalinie z izomuru okna w salonie będą doskonale zabezpieczać wnętrze przed utratą ciepła w sezonie jesienno – zimowym.

Decydując się na okna tarasowe do salonu z aluminium mamy kilka wariantów do wyboru. Możemy zdecydować się na klasyczne okna dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem, które po otwarciu dadzą szerokie światło przejścia. Bardziej praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie okien przesuwnych typu Aluhaus Slide lub Slide Slim, w których profile są jeszcze cieńsze. System bazuje na prowadnicach, po których przesuwane są drzwi. Dzięki specjalnym okuciom system pracuje z lekkością i nawet dziecko poradzi sobie z otwieraniem skrzydła, którego waga może dochodzić nawet do 400 kg.

Drzwi tarasowe Aluhaus Slide Slim

Okna bezpieczne i funkcjonalne

Moda na duże przeszklenia i wąskie profile, zwiększone zainteresowanie oknami o podwyższonej energooszczędności i dźwiękochłonności to najnowsze trendy w budownictwie. Wytrzymałe okucia stanowią fundament, na którym oparte są systemy Aluhaus. Na przykładzie rozwiązania activPilot Concept z unikalnym systemem ryglowania łączymy funkcjonalność z estetyką.

Odpowiednio dopasowany kształt zaczepów i zawiasów ułatwia czyszczenie oraz konserwację. Nowością na rynku jest system okuć ukrytych activePilot Select. Opatentowany pomysł, w którym dolny zawias jest niewidoczny, pozwala jeszcze bardziej podkreślić estetykę profilu.

Dodatki, czyli jak nadać oknom unikatowego charakteru

Dopasowując dodatki okna w salonie, możemy stworzyć ciekawą aranżację wnętrza. Podstawową kwestią jest kolor ramy okna. Obecnie mamy wiele możliwości konfiguracji kolorystycznej. Rama okna może mieć dwa różne kolory (wewnętrzny i zewnętrzny), dzięki czemu możemy dopasować okna zarówno do elewacji budynku, jak i do koloru ścian wewnątrz.

Wybór odpowiedniego rodzaju szkła, które stanowi wypełnienie to równie istotny element. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szkła. Od szyb hartowanych zapewniających podwyższoną odporność na próby stłuczenia, przez szkło z powłoką niskoemisyjna zapewniającą lepszą izolację termiczną.

W przypadku drzwi tarasowych dostępne są również dodatki automatyzujące pracę drzwi. Na przykładzie rozwiązania Aluhaus Slide możemy zastosować specjalny motor, którym za pomocą pilota będziemy otwierać i zamykać drzwi.

Drzwi tarasowe Aluhaus Slide

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej stolarki dla Twojego domu, zasięgnij rady specjalistów Aluhaus. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie rozwiązanie i stworzyć unikatową przestrzeń w domu.