Zastanawiasz się, jakie trendy wnętrzarskie 2020 sprawdzą się najlepiej w Twoim domu? W tym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie kilka stylów dekoracyjnych, które pozwolą Ci nadać wnętrzu domu lub mieszkania tchnienia świeżości. Oczywiście nie musisz decydować się na remont, żeby uzyskać spektakularny efekt. W artykule skupiliśmy się na elementach dekoracji, które są łatwo dostępne i pozwolą Ci szybko uzyskać najlepszy efekt.

 

Total look, czyli stylowy maksymalizm

Rok 2020 to rok, w którym projektanci wnętrz poszli na całość. W tym najpopularniejszym obecnie nurcie rezygnujemy ze stonowanych, pastelowych barw i wielkich wzorów na rzecz wyrazistych odcieni z palety kolorów kamieni szlachetnych. To właśnie konotacje z drogocennymi klejnotami o wyraźnej barwie mają budować pierwsze wrażenie po wejściu do pokoju.

Ten sam wzorzec dotyczy mebli. Stawiamy na mało wzorzyste umeblowanie o silnym i głębokim kolorze. W przypadku ścian, do tej pory bazowano na pojedynczych akcentach, czyli jednej ścianie w pokoju nadawaliśmy odmienny kolor w celu wyróżnienia. Jeśli chcemy osiągnąć total look, pomalujmy wszystkie ściany na jednolity kolor.

Doskonałym krokiem jest również dobór jednego elementu wystroju wnętrza, który będzie przykuwał uwagę i będzie stanowił centralny punkt aranżacji. Zazwyczaj jest to konkretny mebel np. sofa o wyraźnym kolorze znajdująca się w centralnej części pokoju.

Dobór kolorów warto zacząć od kolorów związanych z naturą, gdyż to właśnie w naturze znajdziemy jedne z najbardziej nasyconych i wyrazistych odcieni. Kolory piasku, drewna, błękitu nieba, głębi oceanu, trawy i kwiatów pozwolą nam stworzyć harmonijne aranżacje, które zapadną w pamięć każdemu, kto odwiedzi pomieszczenie.

Biophilic – z miłości do natury

Rok 2020 to czas, w którym projektanci wnętrz chcą zbliżyć nas do natury. Efektem fascynacji motywami roślinnymi jest styl Biophilic, który zyskuje szybko rosnącą popularność. Na czym polega owa miłość do natury?

To ciekawy styl, który w swoim założeniu stawia akcenty na rośliny będące najważniejszym elementem wystroju wnętrza oraz naturalne materiały jak drewno, kamień, marmur, bambus, słoma. Oczywiście wnętrza chcące odzwierciedlać naturę, muszą być odpowiednio nasłonecznione. W tym przypadku okna o dużej powierzchni szklenia pozwalają powiększyć optycznie wnętrze i wydobyć wszystkie walory naturalnej kolorystyki mebli, roślin i dodatków. Warto wziąć pod uwagę, że duże okna powinny wyróżniać się odpowiednią sztywnością ramy, dzięki czemu ich wytrzymałość znacznie wzrośnie. Odpowiednim wyborem będą okna aluminiowe, które wprowadź do naszego domu więcej światła. Wykorzystując okleinę imitującą kamień lub drewno, dowolnie dopasujemy je do naszego wnętrza.

 

W stylu biophilic ogromną rolę odgrywają naturalne elementy – ściana imitująca marmur lub duży stół na środku pokoju o brązowym odcieniu przykują uwagę każdego gościa i sprawią wrażenie, jakby nasz dom był przedłużeniem lasu lub ogrodu.

 

 

Krągłości i owale

Dobierając meble i dodatki do wnętrz w 2020 roku, pamiętajmy, że natura lubi krągłości. Zaokrąglenia bryły mebli, sofy lub nawet ram okien pozwolą zbudować harmonijne wnętrze, w którym z przyjemnością odpoczniemy.

Krągłe meble i naturalne kolory nabiorą pełnego wyrazu, gdy dodatkowo pomieszczenie wypełnimy ciepłym letnim słońcem, które wpadać będzie przez okna.

Modne wnętrze w 2020 roku

Projektanci wnętrz i designerzy są zgodni, że rozpoczęcie nowej dekady będzie oscylować wokół tematu relacji człowieka z naturą. Porzucamy chłodne metale i wnętrza pozbawione kontrastów na rzecz dodatków pozwalających poczuć nam bliskość z naturą. Jeszcze bardziej chcemy otworzyć się na świat zewnętrzny i wprowadzać do naszych domów oraz mieszkań więcej naturalnego światła słońca.

Dzięki temu poprawia się nasze samopoczucie i łatwiej nam się zrelaksować. Zapraszamy do lektury pozostałych artykułów na naszym blogu, na temat doboru drzwi i okien aluminiowych do nowoczesnych domów.