Otwarta kuchnia w domu, która płynnie łączy się z salonem to popularny sposób na aranżację przestrzeni. Rozwiązanie posiada szereg zalet i zwiększa komfort w codziennym użytkowaniu kuchni. To bardzo wydajne rozwiązanie, gdy w naszych progach często podejmujemy gości. W tym artykule pokazujemy, jak możemy wykorzystać okna, aby dobrze doświetlić kuchnię tak, aby salon również otrzymał swoją porcję przyjemnego światła.

Dużo słońca w kuchni

Niezależnie od tego, czy w naszym domu kuchnia to wydzielone pomieszczenie odseparowane od salonu, czy są to pomieszczenia łączone — w każdym z wariantów możemy przyjąć, że im więcej słońca wprowadzimy do kuchni, tym lepiej. Istnieje wiele pomysłów na doświetlenie kuchni, dlatego zgromadziliśmy kilka, które podbiły nasze serca.

Okna w kuchni powinny być przede wszystkim duże! Kuchnia łączona z salonem będzie wypełniana ciepłym południowym światłem. Duże okna z pakietem szybowym o wysokim parametrze przenikania światła Lt pomogą nam lepiej wykorzystać południowe słońce. Jeśli blat kuchenny będzie się znajdował na wysokości parapetu, możemy uzyskać dużą powierzchnię do przygotowania potraw. Szeroki blat z wielkim oknem stworzą bardzo atrakcyjną aranżację, która dodatkowo powiększy przestrzeń optycznie.

Oto przykład pięknie wykończonej kuchni, gdzie okleina okien dobrana jest w kolorze drewna. Tak zaprojektowana przestrzeń do gotowania na pewno pozwoli stworzyć wiele wspaniałych potraw.

Klasyczne szprosy w nowym wydaniu

Jednym z elementów, na który coraz częściej kładą nacisk architekci i projektanci wnętrz są szprosy w oknach. To proste rozwiązanie pozwala dodatkowo załamywać światło, co powoduje, że oświetlenie kuchni jest bardziej miękkie i przyjemne dla oka.

W kuchni, w której dominuje biel, białe profile okien potrafią zlać się z otoczeniem. Jak na powyższej fotografii, wyodrębnienie okien oraz blatu w całości aranżacji, tworzy zdumiewający efekt. Dodatkowo szprosy pozwalają skoncentrować się na tym, co dzieje się wewnątrz domu i nadają dużej odrębności temu pomieszczeniu. W takiej aranżacji okna aluminiowe Aluhaus sprawdzą się znacznie lepiej niż klasyczne okna z PVC. Dzięki dużej konstrukcji oraz metalicznemu akcentowi materiału okna będą trwale i będą się pięknie prezentować.

Okna Aluhaus - wnętrze w stylu loft

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów na aranżację kuchni. Okna niewątpliwie będą jednym z głównych punktów, na którym będziemy koncentrować wzrok. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat stolarki aluminiowej Aluhaus, zapraszamy do lektury pozostałych artykułów na naszym blogu.