Jakie trendy w branży stolarki otworowej będą dominować w roku 2022? W tym artykule przyjrzymy się drzwiom zewnętrznym, które przyciągają zainteresowanie inwestorów. Jeśli starasz się podejść do zakupu nowego systemu drzwiowego z głową i ważne są dla ciebie takie kwestie jak energooszczędność, design budynku i technologie inteligentne – te atrybuty warto wziąć pod uwagę, podczas poszukiwań najlepszego rozwiązania dla naszego domu. Poznaj najmodniejsze trendy dla drzwi zewnętrznych na 2022!

Solidne i funkcjonalne drzwi wejściowe – więcej niż widzi oko

Upodobania konsumentów zmieniają się wraz z upływem lat. Chociaż przez długi czas, królował pogląd, że drzwi zewnętrzne muszą być przede wszystkim bezpieczne – nasze oczekiwania względem nowoczesnych systemów drzwiowych wzrosły. Na drzwi wejściowe patrzymy przez pryzmat funkcjonalności, energooszczędności oraz designu. Na tym polu wielu producentów drzwi wejściowych, takich jak Aluhaus, poczyniło ogromne postępy, oferując na rynku jakość, bezpieczeństwo i możliwość personalizacji drzwi wejściowych na wielką skalę.

Inwestorzy docenili rozwiązania, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie i zapewniają nawet zdalną kontrolę nad systemem drzwiowym. Drzwi zewnętrzne z aluminium pozwalają osiągać standard jakości i wygody, który dla drzwi drewnianych lub PVC jest nieosiągalny. Jako materiał – aluminium, jest surowcem dużo bardziej odpornym na czynniki zewnętrzne, plastycznym w implementacji nowych technologii a równocześnie zapewnia doskonałą energooszczędność. Skoro wprowadzenie mamy już za sobą, spójrzmy na drzwi przez pryzmat designu i porozmawiajmy o najmodniejszych trendach kolorystycznych dla drzwi wejściowych w 2022.

Drzwi zewnętrzne nowoczesne

Drzwi zewnętrzne Aluhaus Flatt

Jakie kolory i dodatki drzwi wejściowych są obecnie najmodniejsze?

Trendem w designie i architekturze domów wolnostojących, który będzie wiódł prym w najbliższych latach, będzie dopasowanie estetyki drzwi zewnętrznych do pozostałych elementów domu, tak aby tworzyć spójną całość. Brama garażowa, drzwi wejściowe, okna, drzwi tarasowe, dach i elementy elewacji – muszą tworzyć harmonijną kompozycję, ponieważ chcemy, aby nasz dom wyróżniał się na tle innych. Architekci chcą podkreślać unikatowość i nowoczesność bryły budynku, a przez dobór odpowiednich elementów dekoracyjnych mogą jeszcze bardziej nadać budynkowi charakteru. Naczelną zasadą jest nienachalna elegancja i minimalistyczne podejście do elementów dekoracyjnych.

Doskonałym przykładem takiego trendu są drzwi dwukolorowe, które dzięki przełamaniu zasady jednolitego koloru łatwiej wkomponować w minimalistyczny dach lub bramę garażową. Efekt uzyskuje się za pomocą prostych dodatków akcentujących luksusowość samych drzwi. Proste przeszklenie lub zastosowanie czarnego szkła LACOBEL pozwoli przykuć wzrok każdego, kto przejdzie obok, bez popadania w dekoracyjną przesadę. Przeszklenia akcentujące proste linie i symetryczne wzornictwo to zdecydowanie trend wart eksploracji.

Aluminiowe drzwi wejściowe - Aluhaus

Nowoczesne drzwi wejściowe Aluhaus

Oprócz dodatków ze szkła lub stali nierdzewnej wielką popularnością będą cieszyć się drzwi w kolorach nawiązujących do natury. Szarość, kolor antracytu i odcienie brązu nadadzą drzwiom charakteru oraz łatwo dopasować je do pozostałych elementów elewacji budynku.

 

Ilość rozwiązań kolorystycznych i liczba dodatków i akcesoriów dla drzwi zewnętrznych może przytłaczać. Zrób dwa kroki wstecz i postaraj się zobaczyć szerszy obraz swojego domu. Doskonałym narzędziem do wizualizacji pomysłów jest zastosowanie konfiguratora drzwi, który pomoże na własne oczy przekonać się, jak wybrany przez nas pomysł będzie wyglądać w rzeczywistości. Konfigurator drzwi Aluhaus znajdziesz TUTAJ.

 

Konfigurator drzwi Aluhaus


Gra światłem – nowoczesne domy są pełne światła!

Tak, o dużych przeszkleniach i doświetlonych pomieszczeniach mówi się bardzo dużo w branży budowlanej. Jest to trend, który utrzymuje się od kilku lat i nadal będzie utrzymywać się w 2022 roku. Oprócz kolorystyki, inwestorzy chcą domów otwartych na naturę, jednym z elementów, aby osiągnąć ten efekt, są oczywiście okna i drzwi tarasowe o odpowiednio dużym formacie.

Drzwi zewnętrzne również mogą wprowadzać do wnętrza domu dużą ilość światła dzięki zastosowaniu wspomnianych już wcześniej przeszkleń skrzydła oraz wykorzystaniu naświetleń bocznych i górnych. Te unikatowe konstrukcje zaczynające się od szerokości 400 mm wykonane są z wytrzymałej aluminiowej ramy oraz pakietu szybowego, który możemy dopasować do naszego gustu. Dzięki naświetleniom powiększamy wejście do naszego domu, tworząc unikatową kompozycję. Rozświetlamy wiatrołap i nadajemy naszemu wnętrzu luksusowego charakteru. Do systemów drzwiowych Aluhaus Elite oraz Tenvis można w łatwy sposób dopasować naświetlenie boczne wpasowane w design samego skrzydła. Dzięki temu możemy zaprojektować wejście do naszego domu, którego pozazdroszczą nam sąsiedzi.

Drzwi Tenvis

Drzwi zewnętrzne i smart home

Dodanie rozwiązań inteligentnych dla drzwi zewnętrznych, bram garażowych, okien i drzwi tarasowych to trend, który cieszyć się będzie ogromną popularnością w roku 2022 oraz w nadchodzących latach. Są ku temu dwa zasadnicze powody. Po pierwsze – większa dostępność inteligentnych rozwiązań i niższa cena niż kilka lat temu. Drugim powodem jest większa wygoda w codziennym użytkowaniu, której, gdy raz zasmakujemy, nie odpuścimy tak łatwo.

otwarcie drzwi na odcisk palca w pochwycie drzwi Aluhaus

otwarcie drzwi na odcisk palca w pochwycie drzwi Aluhaus

Istnieje wiele rozwiązań SMART HOME, które implementujemy w drzwiach wejściowych. Czujnik biometryczny w pochwycie Electromatic lub coraz bardziej popularny – czytnik linii papilarnych, za pomocą którego otworzymy drzwi bez klucza. Jest to proste rozwiązanie, które zdecydowanie przyspieszy wiele codziennych czynności jak wnoszenie zakupów. Bezpieczeństwo płynące z wykorzystania takiego systemu jest ogromne, jakość i poziom zabezpieczeń potwierdzony przez niezależny instytut VdS to wielki atut. W przypadku drzwi z zastosowaniem czytnika linii papilarnych lub na kod stosuje się dodatkową linię parowania już na etapie produkcji, co wyklucza szansę na zmanipulowanie systemu i zapewnia najwyższą klasę bezpieczeństwa.

czytnik linii papilarnych drzwi Aluhaus

Czytnik linii papilarnych – drzwi Aluhaus

Najciekawsze trendy dla drzwi zewnętrznych w 2022 – co warto wiedzieć?

Przed wizytą w salonie warto sprawdzić jakie dodatki i warianty kolorystyczne nas interesują i sprawdzić swoją wizję w konfiguratorze drzwi. W kwestii kolorystyki drzwi pamiętaj, że najpopularniejsze trendy zakładają stonowany minimalizm i powrót do kolorów natury. Spójrz na drzwi jak na element dekoracyjny, postaraj się stworzyć kompozycję, która współgra z oknami, dachem lub bramą garażową. Dzięki tym wskazówkom uzyskasz nietuzinkowy efekt, który zachwyci Twoich najbliższych i każdego, kto zawita w Twoje progi.

Poznaj modele drzwi Aluhaus >> lub skonfiguruj swoje drzwi przy użyciu konfiguratora drzwi >>

 

Podobne artykuły

Produkty Aluhaus

Okna aluminiowe
SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ