Nowoczesne drzwi zewnętrzne są wizytówką domu. To pierwszy element, który widzą goście wkraczający w nasze progi oraz podstawowa ochrona przed nieproszonymi gośćmi. Drzwi wykonane z aluminium dzięki zastosowanej w nich technologii podnoszą komfort codziennego użytkowania, jakość izolacji i bezpieczeństwa na wyższy poziom. Sprawdźmy, co wyróżnia drzwi zewnętrzne z aluminium na tle rozwiązań z drewna lub PVC.

Czym jest klasa RC?

Jakość bezpieczeństwa, jakie oferują drzwi zewnętrzne, wyraża klasa RC, której standardowo towarzyszy numer. Im jest wyższy, tym drzwi spełniają wyższy standard ochrony przed próbą włamania. Klasa RC traktowana jest bardzo poważnie w środowisku producentów stolarki drzwiowej i aby producent mógł posługiwać się takim oznaczeniem, musi uzyskać certyfikat.

Na bezpieczeństwie nie oszczędzamy, dlatego dla zwiększenia klasy RC wyposaża się drzwi wejściowe w szereg usprawnień. Przyjrzyjmy się, jakiego typu środki ochronne wchodzą w skład systemów drzwiowych Aluhaus a konkretnie – linii ELITE.

Drzwi Elite Flatt - Aluhaus

Drzwi Elite Flatt – Aluhaus

Podstawą jest bezpieczeństwo – jakie środki zwiększonej ochrony stosuje się w drzwiach Aluhaus?

Sekretem bezpieczeństwa systemu ELITE jest zamek samoryglujący Secury Automatic 2, który rygluje drzwi w trzech punktach i posiada listwę zaczepową na całej wysokości ościeżnicy (przy progu, klamce i górnej części ościeżnicy). Każdy dodatkowy punkt ryglowania to dodatkowy punkt, który musi sforsować potencjalny włamywacz.

Skrzydło drzwiowe z takim zamkiem wystarczy domknąć, aby zamknąć dom. Jest to standardowy system stosowany w Aluhaus, jednak dla zapewnienia jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa oferujemy zasuwnicę Automatic 3, która jest rozwiązaniem stosowanym wyłącznie w Aluhaus. Kwintesencją zamka samoryglującego jest zasuwnica  Automatic 4, w której skład wchodzą podwójne kasety ryglujące drzwi. Samozamykacz jest całkowicie ukryty w płycie skrzydła, dlatego wygląda estetycznie. Z zewnątrz widzimy jedynie szynę ślizgową.

W przypadku zamków samoryglujących dodanie silnika do zamka otwiera zupełnie nową jakość doświadczenia dla użytkownika. Technologia SECURY COMFORT bazuje na elektronicznym kluczu. Odryglowanie drzwi następuje od zewnątrz i bezdotykowo. Dodatkowo możemy wyposażyć drzwi w czytnik biometryczny lub sensor dotykowy w pochwycie. Dopełnieniem zasuwnicy Secury Automatic jest rozeta pierścieniowa, która chroni wkładkę przed włamaniem oraz wkładka JANUS wyposażona w wielopłaszczyznowe zapadki i system uniemożliwiający skopiowanie klucza.

Bezpieczeństwo drzwi Aluhaus

1. Czytnik Bluetooth, czytnik linii papilarnych, klawiatura numeryczna. 2. Napęd elektryczny z zasuwnicą Secury. 3. Przepust kablowy. 4. Instalacja elektryczna. 5. Black box/instalacja logiczna. 6. Przycisk portierski (opcja). 7. Integracja ze SMART HOME / centrala alarmowa (opcja). 8. Kontraktron / czujnik rygla.

Komfort codziennego użytkowania

Bezpieczeństwo to jednak nie wszystko, na nowoczesne drzwi aluminiowe będziemy patrzeć przez pryzmat komfortu codziennego użytkowania oraz tego, jak drzwi się prezentują. W końcu drzwi to wizytówka naszego domu i to jak wyglądają, wiele mówi o nas samych.

Drzwi aluminiowe bardzo łatwo dostosować do projektu naszego domu. Obecnie trendy aranżacyjne i architektoniczne pokazują, że drzwi można pięknie wkomponować w pozostałe elementy elewacji oraz dopasować do stolarki okiennej, bramy garażowej, a nawet dachu. Częstym rozwiązaniem stosowanym w drzwiach frontowych jest szkło. Nie jest to jednak byle jakie szkło. W drzwiach aluminiowych Aluhaus stosujemy wysokiej klasy panele szklane, które nie osłabiają konstrukcji pod względem izolacji termicznej. Szyba zespolona montowana jest między blachami aluminiowymi i uszczelniona silikonem. W przypadku serii ELITE z dwustronną nakładką aluminiową zyskujemy aż czteroszybowy pakiet.

Wielkim atutem drzwi aluminiowych jest możliwość aplikowania dodatków ze stali nierdzewnej, które osadza się we wcześnie przygotowany frezach. Dzięki temu aplikacje licują z taflą skrzydła drzwi i tworzą spójną całość. Jest to wyjątkowy sposób na nadanie naszym drzwiom unikatowego charakteru.

Aluminiowe drzwi wejściowe - Aluhaus

Więcej niż jeden kolor

Czytając artykuły na temat trendów architektonicznych i kolorystycznych w domach wolnostojących, wiele mówi się o śmiałym operowaniu kolorem. Skoro drzwi możemy urozmaicić panelem szklanym, ozdobnymi aplikacjami, dlaczego nie mielibyśmy poeksperymentować z kolorami? Aluminium pozwala na wiele kombinacji kolorystycznych. W Aluhaus systemy operowania kolorem Multikolor i Bikolor stały się znakiem rozpoznawczym serii TENVIS oraz ELITE.

Drzwi aluminiowe Aluhaus Taida - RAL 9006

Drzwi aluminiowe Aluhaus Taida – RAL 9006

Możemy z łatwością dobrać model, w którym dwa kolory na jednej płaszczyźnie tworzą wyjątkową kompozycję, lub możemy wybrać osobny kolor dla strony zewnętrznej i wewnętrznej. Dodatkowo linie takie jak Groove o futurystycznych frezowaniach przełamuje się czarnymi panelami szklanymi LACOBEL.

Dowiedz się więcej o niezwykłych drzwiach Aluhaus, zapraszamy do lektury pozostałych artykułów na naszym blogu.

Poznaj modele drzwi Aluhaus >> lub skonfiguruj swoje drzwi przy użyciu konfiguratora drzwi >>

Podobne artykuły

Produkty Aluhaus

Okna aluminiowe
SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ