Dobór odpowiednich drzwi dla budownictwa obiektowego może stanowić dużą trudność, jeśli nie wiemy – co charakteryzuje tego typu drzwi. Odwiedziny w salonie nie ułatwią sprawy, ponieważ sprzedawca będzie zadawał nam liczne pytania, na które nie koniecznie będziemy znać odpowiedzi. W tym artykule postaramy się nakreślić parametry, jakie powinny spełniać drzwi i na co warto zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniego modelu.

Drzwi aluminiowe w budownictwie obiektowym

Na naszym blogu znajdziesz liczne teksty porównujące klasycznie wybierane drzwi wejściowe w zależności od materiału, z jakiego są wykonane. Pod pojęciem budownictwa obiektowego rozumiemy obiekty takie jak nowoczesne biura, przestrzeń korporacyjną w stylu open space, lofty, które często pełnią funkcję siedzib przedsiębiorstw oraz wszelką przestrzeń, która nie jest przestrzenią mieszkalną.

Przeszklone drzwi wejściowe - Aluhaus 75

Przeszklone drzwi wejściowe – Aluhaus 75

 

Ten rodzaj przestrzeni wymaga odpowiedniej stolarki, która musi być wytrzymała, bezpieczna – dotyczy to również drzwi. Niejednokrotnie wejścia do biur muszą spełniać podwyższony standard bezpieczeństwa. Często właściciele firm poszukują rozwiązań inteligentnych, które ułatwią codzienną pracę zespołu.

Przeszklone drzwi aluminiowe są najczęstszym wyborem w biurach i korporacjach – to już standard, do którego przywykliśmy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby dostosować je do warunków domowych. To żadna ekstrawagancja. Warto jednak przypominać, że przeszklone drzwi to uniwersalny wybór.

Z tego powodu spośród najczęściej wybieranych materiałów jak PVC, stal oraz aluminium, to właśnie aluminium w ostatnich latach wygrywa z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Chociaż wokół drzwi aluminiowych narosło wiele mitów, postaramy się wszystkie niejasności rozwikłać.

 

drzwi do budownictwa obiektowego

Ważniejszy jest styl czy praktyczność?

Chociaż drzwi do biura muszą wpasowywać się w estetykę marki, w rzeczywistości nie musisz wybierać pomiędzy drzwiami o wielu praktycznych rozwiązaniach a konkretnym designem modelu. W przypadku drzwi aluminiowych Aluhaus możesz dowolnie dostosowywać każdy model, aby był dopasowany do Twojej marki.

W przypadku systemów drzwi aluminiowych Tenvis oraz Elite możesz zastosować opcję multikolor pozwalającą na naniesienie dwóch kolorów na jedną płaszczyznę, badź opcję bikolor, która pozwala zastosować dwa niezależne od siebie kolory – jedne po stronie wewnętrznej, druga zewnętrznej.

Dużym udogodnieniem dla właścicieli firm jest możliwość zastosowania aplikacji ze stali nierdzewnych, które umieszczane są w specjalnie przygotowanym otworze, dzięki czemu element licuje z taflą aluminium. Daje to nie tylko piękny efekt wizualny. Pozwala umieścić np. numer budynku na drzwiach frontowych. Możemy także w unikatowy sposób rozdzielić poszczególne pomieszczenia wewnątrz budynku i prawidłowo je oznaczyć.

 

Szklane drzwi wejściowe - Aluhaus

Bezpieczeństwo połączone z nowoczesną technologią

Dla przedsiębiorców bezpieczeństwo i funkcjonalność stanowią kluczowe elementy podczas wyboru odpowiedniego modelu. W przypadku przestrzeni biurowej oraz korporacyjnej niejednokrotnie musimy odpowiednio zabezpieczać pomieszczenia, w których znajduje się kosztowny sprzęt. Serwerownie, przestrzeń laboratoryjna, pomieszczania zawierające ważne dokumenty, muszą być skryte za bezpiecznymi drzwiami. W przypadku drzwi aluminiowych Aluhaus specjalny zamek samo ryglujący Secury Automatic 2, który rygluje drzwi w trzech płaszczyznach, jest doskonałym wyborem.

Gdy ktoś opuszcza pomieszczenie drzwi automatycznie, się zamkną. Dzięki temu pomieszczenia wymagające szczególnej klasy bezpieczeństwa będą prawidłowo zabezpieczone. Funkcjonalność drzwi aluminiowych Aluhaus przejawia się w rozwiązaniach inteligentnych, w które drzwi mogą być wyposażone. Zastosowanie prostego pochwytu z czujnikiem nacisku pozwala łatwo otwierać i zamykać drzwi. Zastosowanie zamka otwieranego za pomocą kodu PIN lub czytnika linii papilarnych pozwala jeszcze bardziej zabezpieczyć pomieszczenie.

Jak widzisz, drzwi aluminiowe doskonale sprawdzą się w przestrzeni biurowej. Dzięki swojej wytrzymałości oraz możliwości wyposażenia w inteligentne technologie można je szeroko stosować w budownictwie obiektowym.

Podobne artykuły

Produkty Aluhaus

Okna aluminiowe
SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ