Wybór odpowiednich drzwi zewnętrznych dla naszego domu to złożona decyzja, która będzie miała przełożenie na nasz komfort przez wiele lat. Jak pokazują dane od producentów drzwi, średnio wymieniamy je raz na kilkanaście lat. W przypadku drzwi aluminiowych narosło wiele mitów dotyczących ich wytrzymałości i komfortu. Postanowiliśmy wraz z ekspertami Aluhaus je obalić. Jak wybrać odpowiednie drzwi zewnętrzne aluminiowe do domu? Przekonaj się!

Szczelność drzwi aluminiowych zewnętrznych

Jedną z niezbyt pozytywnych łatek, jaka przylgnęła do stolarki aluminiowej, jest mit o jej szczelności. Czy drzwi aluminiowe wejściowe mogą konkurować z drzwiami wykonanymi z innych materiałów jak PVC lub drewno? Powszechnie utrzymuje się przekonanie, że drzwi aluminiowe nie mogą konkurować z drzwiami drewnianymi w ujęciu izolacji ciepła. Nic bardziej mylnego!

Jeszcze 15-20 lat temu możliwości technologiczne nie pozwalały na produkcję szczelnych i trwałych drzwi aluminiowych. W przypadku nowoczesnych drzwi Aluhaus z serii Elite oraz Tenvis sprawa ma się zupełnie inaczej. Inżynierowie Aluhaus nie tylko zniwelowali efekt bisolarny, czyli rozszczelnienia się drzwi pod wpływem rozszerzania się aluminium wystawionego na działanie słońca).

Jak wiemy z fizyki, pod wpływem temperatury metale zwiększają swoją objętość. Dotyczy to wszystkich materiałów (także drewna i PVC), jednak w przypadku aluminium było to bardzo zauważalne. W dzisiejszych czasach drzwi Aluhaus posiadają warstwę specjalnego materiału, który niweluje efekt bisolarny i sprawia, że drzwi aluminiowe Aluhaus pozostają szczelne nawet przy dużej różnicy temperatury pomiędzy stroną wewnętrzną a zewnętrzną drzwi. Tak zaprojektowana konstrukcja nie będzie ulegać wypaczeniu, a profile oraz skrzydło nie będą posiadać wybrzuszeń. Słabość dawnych lat w przypadku drzwi aluminiowych została przekuta w siłę.

Obecnie drzwi drewniane lub wykonane z PVC posiadają w instrukcji oraz karcie gwarancyjnej zapis, w którym nabywca jest zobowiązany zamontować drzwi w miejscu zacienionym (aby słońce nie wypaczało drzwi). Drzwi aluminiowych Aluhaus ten problem nie dotyczy i stanowi ważny atut podczas projektowania wymarzonego domu.

Drzwi aluminiowe nie mają dużej możliwości personalizacji. Obalamy mit.

Kolejny mit dotyczy wyposażenia drzwi wykonanych z aluminium. Dzisiejsze możliwości produkcji stolarki aluminiowej otwierają zupełnie nowe możliwości dla klientów i pozwalają tworzyć unikatowe konstrukcje. Zaczynając od koloru, drzwi Tenvis oraz Elite możemy w zależności od modelu dobrać w wariancie Multikolor lub Bikolor. Dzięki temu możemy umieścić dwa kolory na jednej płaszczyźnie lub posiadać dwa odrębne kolory po stronie wewnętrznej oraz zewnętrznej drzwi. Dzięki temu możemy w ciekawy sposób zaaranżować nasze drzwi wejściowe tak, aby wyróżniały charakter domu oraz jego domowników. W przypadku drzwi Aluhaus nawet zawiasy możemy wybrać w wersji kolorowej (chyba że chcemy, aby zawiasy były ukryte).

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem dekorującym drzwi aluminiowe jest zastosowanie dodatków ze stali nierdzewnej, które montuje się w precyzyjnie przygotowanych frezach o głębokości 3 mm. Dzięki temu dodatki (np. numery naszego domu) licują z taflą skrzydła, tworząc idealnie gładką i pięknie prezentującą się kompozycję.

Sprawdź konfigurator drzwi Aluhaus i dobierz dla swojego domu unikatowe drzwi zewnętrzne wykonane z aluminium.