Wybór odpowiednich drzwi wejściowych dwuskrzydłowych może być nie lada problemem. Zwłaszcza wtedy, jeżeli zależy Ci na utrzymaniu danego stylu w mieszkaniu. Niezależnie od tego, czy preferujesz stylistykę nowoczesną lub minimalistyczną, zwróć uwagę na pewne istotne elementy.

Jeżeli masz dostatecznie duże otwory do zamontowania tego rodzaju drzwi, to warto to zrobić, nie zwracając uwagi na pozostałe typy i modele – nie zapewnią Ci one takiej samej wytrzymałości, a nie warto marnować tak dużej ilości miejsca. Klasyczne drzwi wejściowe dwuskrzydłowe najczęściej montowane są w domach jedno i wielorodzinnych. Świetnie odnajdują się także w starych kamienicach i innych tego typu obiektach. Jak widzisz, dwuskrzydłowe drzwi wejściowe to bardzo uniwersalne rozwiązanie!

Zastosowanie wejściowych drzwi dwuskrzydłowych jest bardzo szerokie. Pasują one idealne także do nietypowych mieszkań – dzięki nim na pewno Twój dom będzie wyróżniał się na tle sąsiadów. Warto wspomnieć również w tym wypadku o atrakcyjnej cenie sklepu Aluhaus. Pozwoli Ci ona na bezproblemowe dopasowanie drzwi do swojego domu, a wiele dostępnych ofert skłoni Cię do wyboru odpowiednich drzwi wejściowych dwuskrzydłowych. Wybierz swoje drzwi już dziś!

Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe – świetne do każdego wnętrza!

W trakcie budowy domu lub przeprowadzanego remontu pewnie zastanawiałeś się, jakie drzwi wybrać? Jest to dosyć istotna kwestia, ponieważ drzwi zewnętrzne świadczą o mieszkaniu i jego właścicielach. Od tego, jaki rodzaj drzwi zewnętrznych zastosujesz, będzie zależeć także Twoje bezpieczeństwo. Z czystym sercem można polecić drzwi wejściowe dwuskrzydłowe, ponieważ cechuje je o wiele większa solidność od tradycyjnych drzwi. Zachowały one przy tym pozostałe wymagane normy. Dotyczy to odporności na warunki atmosferyczne oraz funkcje wygłuszające dźwięki z zewnątrz. Jeżeli szukasz dodatkowej ochrony, to warto zdecydować się na model drzwi wejściowych dwuskrzydłowych odpornych na ogień. Z pewnością będzie Ci dzięki temu lżej na duchu. Zadbaj o swoje najwyższe bezpieczeństwo!

Wiadomo, że jedni stawiają na nowoczesny, a inni na tradycyjny, prosty wygląd. Jedno jest pewne, drzwi powinny przede wszystkim chronić Cię przed włamywaczami. Najlepiej jest więc wybrać ciężkie oraz solidne dwuskrzydłowe wejściowe drzwi. Powyższe cechy nie umniejszając przy tym w żadnym stopniu ich wyglądowi. Jest to bardzo powszechny błąd, ponieważ ten rodzaj drzwi cechuje atrakcyjny wygląd przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości. Pomyśl tylko, jak Twoje dzieci będą czuły się, otwierając podwójne drzwi – co najmniej jak w zamku!

Wymagania, które musisz spełnić decydując się na drzwi wejściowe dwuskrzydłowe

Bez wątpienia ten rodzaj drzwi jest bardzo specyficzny. Swoimi prawami cechują się również wymagania, które musisz spełnić w kwestii poprawnego montażu. Jest to niezbędne, abyś cieszył się nimi przez długie lata. Wymagania modelu wejściowych drzwi dwuskrzydłowych asymetrycznych dotyczą wykonania otworu w murze o szerokości ok. 150-160 cm. Dla wymiarów węższych od 140-150 cm, skrzydło główne jest niestety zbyt wąskie i niewygodne, co skutkuje zbyt wąskim przejściem. Z kolei dla otworów szerszych niż 150-170 cm, szerokość skrzydła głównego jest nieprzeciętnie duża. Jest wówczas ciężkie, ma dużą bezwładność i jest zdecydowanie niekomfortowe w użytkowaniu.

A co z modelami symetrycznymi? Drzwi wejściowe dwuskrzydłowe symetryczne o szerokości zewnętrznej ościeżnicy mniejszej niż 190 cm są wyraźnie zbyt wąskie. Wizerunkowo nie wygląda to zbyt atrakcyjnie, więc warto zdecydować się na zbalansowane wielkościowo drzwi dwuskrzydłowe wejściowe. Warto dodać, że tego rodzaju wady nie mają miejsca w drzwiach z dostawkami bocznymi, które wyglądają bardzo proporcjonalnie z resztą zabudowy.

Zalety dwóch skrzydeł – funkcjonalność i wygoda!

Idealnie będą współgrać z koncepcją domu o prostym kształcie, najlepiej z płaskim dachem. Trzeba przyznać, że oprócz ciekawego wyglądu, drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe są również bardzo praktyczne. Na pewno podczas przenoszenia mebli lub wnoszenia czegoś szerszego uważałeś, aby niczego nie uszkodzić. Z drzwiami wejściowymi dwuskrzydłowymi możesz zapomnieć o tego typu problemach. Odpowiednia szerokość obu skrzydeł zapewni Ci większe przejście, niż w przypadku standardowych drzwi – dzięki temu bez problemu przeniesiesz wszystkie niezbędne rzeczy. Warto także wspomnieć o przepięknym designie tej konstrukcji. Szczególnie ładnie prezentują się drewniane wejściowe drzwi dwuskrzydłowe – idealnie odnajdą się w Twoim mieszkaniu, niezależnie od jego stylu. Drewno jest także bardzo łatwe w konserwacji: wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie lakiery oraz farby. Wiele modeli drzwi wejściowych dwuskrzydłowych oferuje strona Aluhaus – znajdziesz tam jak najlepsze drzwi w atrakcyjnych cenach. Każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Nieskazitelne drzwi wejściowe dwuskrzydłowe – jakość i wytrzymałość!

Wciąż masz wahania z zakupem drzwi wejściowych dwuskrzydłowych? Trzeba powiedzieć, że wszystkie produkty ze sklepu Aluhaus oznaczone są znakiem CE, zgodnie z normą EN 14351-1. Drzwi oznaczone w ten sposób, posiadają wymagane i odpowiednie parametry szczelności, wytrzymałości oraz wodoszczelności. Na co więc czekasz? Postaw na sprawdzone oraz rekomendowane modele!

Dobierz rozwiązania Aluhaus

Wypełnij formularz, jeżeli chcesz wycenić drzwi zewnętrzne, okna lub dowiedzieć się więcej o systemach Aluhaus.
Nasi specjaliści oddzwonią do Ciebie i odpowiedzą na Twoje pytania.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Oknoplast Sp. z o.o. z siedzibą w Ochmanowie, Ochmanów 117, 32-003 Podłęże. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celach kontaktowych, zapewnienia najwyższych standardów obsługi oraz w celu kierowania do Państwa treści marketingowych w przypadku wyrażenia zgody na ich otrzymywanie.  Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i przysługujących Państwu prawach W celu obsługi Państwa zapytania i przygotowania oferty, Państwa dane osobowe podane w ramach formularza zostaną przekazane wybranemu partnerowi handlowemu Oknoplast.
Przesłanie formularza oznacza wyrażenie dobrowolnej zgody na kontakt za pomocą e-mail lub telefonu w celu obsługi Państwa zapytania. Wyrażoną zgodę można wycofać w dowolnym momencie poprzez przesłanie żądania na adres: privacy@oknoplast.com.pl*Pola wymagane