Moda na nowoczesne domy o przejrzystej bryle i dużych przeszkleniach przyciąga każdego roku wielu developerów i inwestorów. Jednym z kluczowych elementów takich domów jest wykorzystanie okien panoramicznych. Co to jest okno panoramiczne i gdzie je zamontować, aby uzyskać najlepszy efekt wizualny? Podpowiadamy!

Moda na duże przeszklenia

Lubimy przestrzeń, chcemy wprowadzać do wnętrza domu więcej światła dziennego. Jednak możliwości technologiczne w produkcji okien o dużej powierzchni i wąskiej ramie są ograniczone. Im grubszy pakiet szybowy, tym cięższy. Konstrukcja ramy musi być więc wykonana z bardzo sztywnego materiału, by zapobiec jego odkształceniu pod wpływem ciężaru. Z pomocą przychodzi aluminium, z którego można wykonać okna o dużej powierzchni szklenia i niewielkiej ramie czołowej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy tworzyć okna panoramiczne, których rama jest mało widoczna. Podniesieniem tego standardu jest całkowite ukrycie ramy okna w konstrukcji domu. Daje to niesamowity efekt i znacząco wpływa na estetykę całego domu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o oknach aluminiowych do luksusowych wnętrz, przeczytaj jeden z naszych artykułów na blogu Aluhaus.

Okna fasadowe - Aluhaus

Jak działają okna panoramiczne?

Dla okien panoramicznych kluczowy jest montaż oraz odpowiednie umiejscowienie. Istnieje błędne przekonanie, że okna o tak wąskiej ramie, dodatkowo ukrytej za licem muru będzie mieć negatywny wpływ na właściwości izolacji samego okna. Nie jest to jednak prawda. Montaż przeprowadzony przez doświadczony zespół sprawia, że bezramowe okna panoramiczne w niczym nie ustępują swoim klasycznym odpowiednikom.

Okna panoramiczne wybieramy, gdy naszym celem jest zatarcie wszelkich barier między światem zewnętrznym a wnętrzem naszego domu. Dlatego tak często okna panoramiczne montuje się w sypialni lub w pokoju dziennym. Istotne jest umiejscowienie okien w orientacji południowej, która w okresie zimowym przyciągnie dużą ilość światła i ciepła słonecznego.

 

Wąska rama w oknach aluminiowych Aluhaus

Należy pamiętać

Umiejscowienie i montaż to nie jedyna kwestia, o której warto pamiętać w przypadku okien bezramowych. Istotne jest również wyprowadzenie odwodnienia na zewnątrz, dzięki któremu we wnętrzu ramy (schowanej w murze) nie będzie gromadzić się skroplona para wodna. Dobrym posunięciem będzie również dobranie odpowiedniego systemu żaluzji lub rolet. W dobie tak popularnych systemów chowanych w warstwie ocieplenia budynku, możemy stworzyć na prawdę zapierający dech w piersiach efekt wizualny. Jeśli interesuje Cię temat panoramicznych okien aluminiowych od Aluhaus, zapytaj naszych specjalistów o szczegóły. Zapraszamy również do lektury pozostałych artykułów na naszym blogu.

Podobne artykuły

Produkty Aluhaus

Okna aluminiowe
SPRAWDŹ GDZIE KUPIĆ