Z tego artykułu dowiesz się, jakie masz możliwości, wybierając aluminiowe drzwi wejściowe z szybą. Jest to jeden z najmodniejszych trendów aranżacyjnych dla drzwi wejściowych. Dzięki plastyczności materiału, jakim jest aluminium, możemy stworzyć unikatowy projekt odpowiadający naszemu gustowi i oczekiwaniom. Dowiedz się więcej!

Drzwi aluminiowe – dlaczego warto?

Aluminium w przeciągu ostatnich kilku lat zdobyło uznanie w branży budowlanej. Jest to spowodowane ogromnym postępem technologicznym, który plasuje drzwi aluminiowe znacznie wyżej niż drzwi drewniane lub z PVC. Aluminium jest nie tylko surowcem przyjaznym środowisku, ale również wyróżnia się wyższą sztywnością i trwałością konstrukcji niż alternatywne rozwiązania.

Drzwi aluminiowe możemy również wyposażyć w rozwiązania wspomagające zatrzymywanie ciepła wewnątrz oraz bardzo zaawansowane technologicznie akcesoria jak: pochwyt elektroniczny, systemy otwierania za pomocą kodu PIN lub odcisku palca. To sprawia, że drzwi aluminiowe wykorzystywane są w siedzibach dużych firm, oraz w luksusowych rezydencjach.

Wybieramy szybę dla drzwi wejściowych z aluminium

W przypadku systemów Tenvis oraz Elite dostępnych w ofercie Aluhaus, mamy wiele możliwości aranżacji drzwi wejściowych. Jednym z podstawowych wariantów są opcje Multikolor lub Bikolor. Wariant Multikolor pozwala na umieszczenie dwóch kolorów na jednej płaszczyźnie. Najczęściej klienci decydują się na zastosowanie dwóch komplementarnych kolorów na zewnętrznej stronie skrzydła. Pozwala nam to na stworzenie ciekawej i niespotykanej aranżacji, którą dodatkowo możemy okrasić aplikacjami ze stali nierdzewnej lub panelem szklanym.

Wariant Multikolor pozwala nam zastosować różne kolory dla strony zewnętrznej i wewnętrznej. Dzięki temu drzwi mogą od zewnątrz być dopasowane do elewacji domu, natomiast od strony wewnętrznej komponować się z kolorem ścian.

Wybór odpowiedniego panelu szklanego to ważna kwestia, która wpływa na wygląd drzwi. W przypadku systemów Elite oraz Tenvis mamy wiele możliwości wyboru odpowiedniego pakietu szybowego. Szyba zespolona montowana jest między blachami aluminiowymi i uszczelniona silikonem. Spośród wariantów dostępnych w ofercie Aluhaus możemy wybrać wariant z szybą zespoloną klasyczną lub okoloną czarną ramką szklaną LACOBEL.

 

Czy szyba zespolona ma wpływ na izolację ciepła?

Dzięki wielu zaawansowanym testom jakim poddawane są nasze drzwi, odpowiedź jest jednoznaczna. Nie, zastosowanie szyby zespolonej nie ma wpływu na utratę ciepła. Kluczem w tym przypadku jest zastosowanie odpowiedniej szyby, której parametr Ug będzie odpowiednio dopasowany. Ważne jest również osadzenie szyby i odpowiednie uszczelnienie łączenia z powierzchnią skrzydła. Zamawiając wypełnienie z dwustronnym panelem nakładkowym, możemy uzyskać aż trzykomorową szybę.

Oprócz szyby zespolonej w ofercie Aluhaus mamy do dyspozycji wiele akcesoriów ze stali nierdzewnej, które osadzane są w specjalnie przygotowanych frezach. Dzięki takiemu procesowi instalacji każdy dodatek (np.: aluminiowe aplikacje z numerem domu) licują z powierzchnią skrzydła. Nie ma miejsca na osadzanie się brudu lub kurzu. Dzięki odpowiedniej obróbce materiału Aluhaus pozwala na instalację dodatków trójwymiarowych dających niebywałą wartość estetyczną.

 

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat stolarki aluminiowej Aluhaus i poznać jej zalety, skontaktuj się z naszymi ekspertami. Pomożemy Ci zrealizować Twój wymarzony projekt!

Sprawdź modele drzwi aluminiowych >>