Decydując się na zakup drzwi, chcemy mieć pewność, że będą idealnie wpasowywać się w styl naszego domu, zapewniając naszej rodzinie bezpieczeństwo i komfort w codziennym użytkowaniu. W przypadku drzwi aluminiowych mamy ogromną paletę wyposażenia dodatkowego do wyboru, co pozwala nam stworzyć unikatową aranżację. Z tego tekstu dowiesz się, jakiego rodzaju dodatki zwiększające komfort i bezpieczeństwo możesz dobrać.

Drzwi, jakie są, każdy widzi – akcesoria ozdobne

Mówiąc o wyposażeniu drzwi zewnętrznych do domu wykonanych z aluminium, należy podzielić wszystkie dostępne akcesoria na te, które wpływają na wygląd i funkcjonalność drzwi, oraz te, które mają zasadniczy wpływ na parametry techniczne drzwi.

W kwestii personalizacji wyglądu mamy niemal nieograniczone możliwości. Na powierzchnię drzwi można nanosić dowolne wzory, które następnie na etapie produkcji są starannie frezowane. Dzięki temu możemy uzyskać wiele ciekawych aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch kolorów na jednej płaszczyźnie skrzydła drzwi – Multikolor. Dzięki odpowiedniemu zestawieniu kolorów możemy jeszcze bardziej podkreślić frezy ozdobne.

Drzwi aluminiowe można również wyposażyć w  stylowe przeszklenia. Specjalna szyba zespolona ze szkła hartowanego mocowana jest pomiędzy blachami drzwi i dodatkowo uszczelniana silikonem. Daje to zdumiewający efekt wizualny.

Dużą popularnością wśród użytkowników cieszą się dodatki ze stali nierdzewnej, które na podobnej zasadzie co szkło, montowane są we wyfrezowanych w drzwiach gniazdach. Przykładem takiego rozwiązania są numery domu, które montuje się w panelu drzwi, tworząc bardzo ciekawy efekt.

Naświetlenia boczne – dla tych, którzy lubią spektakularny efekt

Jednym ze sposobów na wypełnienie przedsionka naszego domu naturalnym światłem dziennym, jest zastosowanie naświetleń bocznych (stosuje się także naświetlenia górne). Zazwyczaj naświetlenia stanowią wypełnienie drzwi. Pakiet szybowy montowany jest w specjalnie przygotowanej ramie, której zewnętrzną krawędź zamyka system drzwiowy. Dzięki temu drzwi i naświetlenie stanowią jeden element, rozdzielony ościeżem drzwi.

Naświetlenia mogą znajdować się po jednej lub obu stronach drzwi, natomiast szyba może mieć dowolną teksturę. My polecamy szyby piaskowane, które doskonale podkreślają aluminiowe dodatki w skrzydła drzwi. Stosując naświetlenia boczne, drzwi nabierają bardziej reprezentatywnego charakteru, dodatkowo wpuszczając do wnętrza domu dużą ilość światła dziennego. W tym miejscu należy wskazać, że dzięki specjalnemu uszczelnieniu oraz zastosowaniu odpowiedniego pakietu szybowego, przeszklenia nie obniżają parametrów termicznych systemu drzwiowego.

 

naświetla boczne w drzwiach Aluhaus

 

Technologia, której nie widać – dodatki podnoszące bezpieczeństwo

Jak mówi przysłowie – mój dom to moja twierdza. Mając te słowa na uwadze warto zapoznać się z szerokim wachlarzem dodatków podnoszących odporność drzwi na próby włamania. Jednym z takich rozwiązań są trzpienie antywyważeniowe, montowane po stronie zawiasów. To jeden z najtańszych rodzajów zabezpieczenia, które ochroni drzwi przed próbą wyważenia.

Warto rozważyć wybór  samozamykacza (w opcji nawierzchniowej z szyną ślizgową lub ukrytej). To proste rozwiązanie zagwarantuje nam, że drzwi zawsze zostaną prawidłowo domknięte, co w połączeniu z zamkiem samoryglującym podnosi komfort codziennego użytkowania. Jako Polacy jesteśmy przyzwyczajeni do zamykania drzwi na klucz podczas wychodzeniu z domu, jednak wielu użytkowników po zapoznaniu się z systemami zatrzaskującymi nie widzi powrotu do tradycyjnego sposobu. Jest to również duże ułatwienie, gdy wchodzimy lub wychodzimy z domu, mając zajęte ręce (np. podczas wnoszeniu zakupów).

Bardziej futurystyczną opcją, na którą zwracają uwagę nasi klienci, jest system zamka z czytnikiem linii papilarnych i kluczem Bluetooth EKEY. To rozwiązanie polega na zainstalowaniu czytnika linii papilarnych obok drzwi. Dostępem steruje się za pomocą prostej aplikacji. Dodatkowym ułatwieniem podnoszący komfort codziennego użytkowania jest klucz Bluetooth EKEY w postaci aplikacji mobilnej. Dzięki temu określone osoby mogą swobodnie wchodzić do domu bez konieczności wyciągania klucza – wystarczy telefon z aplikacją w kieszeni.

Drzwi wejściowe w Twoim stylu!

Opcji personalizacji drzwi wejściowych z aluminium jest mnóstwo. Jako użytkownik masz znacznie więcej swobody niż w przypadku drzwi drewnianych lub z PVC. W zależności od oczekiwań możesz dobrać elementy ozdobne lub wzmacniające konkretne funkcje drzwi. Poznaj szeroki asortyment drzwi zewnętrznych Aluhaus – umów się na wizytę w jednym z naszych firmowych salonów lub pobierz najnowszy katalog w wersji pdf TUTAJ.