Wymarzony dom składa się z tysięcy elementów. To nie tylko odpowiednia lokalizacja, metraż, bryła, wyposażenie, ale i setki mniejszych detali. Tym, co sprawia, że dom staje się naprawdę nasz, jest personalizacja – możliwość wyboru niemal wszystkiego, co w przyszłości będzie o nim stanowić. Jedną z rzeczy, których możemy zaplanować w najdrobniejszych szczegółach, są drzwi wejściowe. Poznaj konfigurator drzwi zewnętrznych Aluhaus!

Drzwi zewnętrzne z aluminium

Aluminium to wdzięczny materiał, który zyskuje coraz większą popularność w domowych zastosowaniach. Wyróżnia się dużą wytrzymałością mechaniczną, niewrażliwością na czynniki atmosferyczne, a także wyjątkową lekkością materiału.

Dużą zaletą drzwi aluminiowych Aluhaus, jest możliwość ich personalizacji na wielu poziomach. Już dawno minęły czasy, w których na takie elementy, jak drzwi czy okna, nie zwracało się uwagi. Wejście do domu jest jego wizytówką, a do tego ma zapewniać domownikom bezpieczeństwo. Na szczęście jedno z drugim może, a wręcz powinno, iść w parze! Aby mieć pewność, że drzwi, które wybierzemy, spełnią wszystkie nasze wymagania, zajrzyjmy do konfiguratora i sami ustalimy szczegóły.

Na czym polega konfiguracja drzwi?

Najpierw wybieramy typ drzwi. Możemy postawić na klasyczne wejście jednoskrzydłowe, lub wzbogacić drzwi o dodatkowe naświetla, które wprowadzą nieco słońca do ciemnego zwykle wiatrołapu.

Kolejnym krokiem jest dokładne określenie wymiarów drzwi. Na tym etapie możemy dołożyć także dodatkowe naświetla (jeśli wybraliśmy je w pierwszym kroku). Wskazujemy także, w którą stronę drzwi mają się otwierać.

Trzeci etap to wybór serii. To tutaj spędzimy sporo czasu, próbując wybrać najbardziej satysfakcjonująco spośród niemal 70 rodzajów drzwi.

Dalej możemy zdecydować o tym, czy ozdobne aplikacje w drzwiach mają pojawić się z obu stron, czy jedynie z zewnątrz, a następnie wybierzemy system (TENVIS lub ELITE).

 

Dodatki, które mają znaczenie

Ciekawostką w drzwiach Aluhaus jest możliwość wyboru różnych kolorów od zewnątrz i wewnątrz. Do elewacji pasuje ciemny brąz, a w środku wolimy jaśniejszy kolory? Żaden problem!

Istotnym elementem, na który mamy wpływ, jest wybór rodzaju przeszklenia w drzwiach. Transparentne, mleczne, a może wzorzyste? Wszystko zależy od upodobań klienta – do wyboru jest aż piętnaście wzorów szyb!

Następnie wybieramy kształt, długość i rodzaj pochwytu (z zewnątrz) oraz klamki (wewnątrz).

Kiedy już zdecydujemy o tym, jak chcemy, aby nasze drzwi się prezentowały, nadchodzi czas na wyposażenie ich w konieczne oraz dodatkowe systemy zabezpieczeń. Do tych pierwszych należy oczywiście wkładka – tu mamy do wyboru kilka wersji.

Imponujący wachlarz możliwości poprawienia bezpieczeństwa domowników zapewniają opcje dodatkowe, takie jak czytnik linii papilarnych, klawiatura numeryczna, montaż kontaktronów zintegrowanych z alarmem antywłamaniowym czy odbiornik bluetooth.

Dla tych, którzy cenią sobie tradycyjne metody zabezpieczania domu, konfigurator drzwi zewnętrznych Aluhaus przewiduje możliwość zamontowania trzpieni antywyważeniowych, zawiasów rolkowych, a także ich ukrycia.

Prawie gotowe! Skoro wybraliśmy już system, kolor drzwi (z zewnątrz i wewnątrz), a także zadbaliśmy o kwestie bezpieczeństwa, pozostaje jedynie zwizualizować sobie, jak wymarzone drzwi będą się prezentowały w naszym domu. W tym celu wybieramy kolor ścian i klikamy w opcję “podgląd na elewacji”, dzięki której będziemy mogli sprawdzić efekt finalny na jednej z przykładowych elewacji.

Na koniec pozostaje jedynie zapisać swoją konfigurację lub wysłać zapytanie, wypełniając krótki formularz kontaktowy. Powodzenia w konfigurowaniu własnych drzwi!
Sprawdź >>