Technika bezpieczeństwa

Wysokiej jakości technika zamknięć z automatyczny­mi zapadkoryglami! Oferujemy kilka modeli zasuwnic. Już w wersji podstawowej zastoso­wane zostało ryglowanie automatyczne. Poprzez zastosowanie wyzwalaczy uzyskaliśmy zasuwnicę Automatic A2, którą wystarczy domknąć wraz ze skrzydłem, aby zamknąć dom. Poprzez dodanie kolejnego punktu poniżej kasety głównej zamka uzyskaliśmy zasuwnicę Automatic A3 – oferowaną wyłącznie przez ALUHAUS. Zapewnia ona wysoki poziom ochrony przy zachowaniu maksymalnej funkcjonalności i ergonomii. Najbardziej rozbudowanym zamkiem jest zasuwnica A4, posiadająca podwójne kasety ryglujące.

Technika bezpieczeństwa

Postaw na automatycznie ryglujące się drzwi!

Automatycznie ryglujące się drzwi zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Wystarczy domknąć drzwi – wtedy automatycznie, bez potrzeby zamykania na klucz, włączy się wielopunktowe ryglowanie. Funkcję rygli przejmują dwie zabezpieczone przed cofnięciem zapadki.

Zamek SECURY Automatic „z kliknięciem”

Odryglowanie następuje od strony zewnętrznej poprzez przekręcenie klucza, od wewnątrz – przez użycie klamki drzwiowej. Automatycznie ryglującesię drzwi zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Wystarczy domknąć drzwi – wtedy automatycznie, bez potrzeby zamykania na klucz, włączy się wielopunktowe ryglowanie. Funkcję rygli przejmują dwie zabezpieczone przed cofnięciem zapadki.

Zalety zamka:

  • znacznie podwyższona ochrona antywłamaniowa,
  • brak możliwości odkształcania drzwi – jest zawsze zaryglowany,
  • dwustronne zapadki – możliwość zastosowania w drzwiach lewych i prawych,
  • wszechstronna gama akcesoriów

Zamek SECURY Automatic z elektroryglem
Odryglowanie następuje od zewnątrz bezdotykowo, za pomocą SECURY COMFORT i elektronicznego klucza. Po zamknięciu drzwi, zostają one ponownie wielokrotnie zaryglowane.

Zalety zamka:

  • lepsza ochrona antywłamaniowa,
  • brak możliwości odkształcenia drzwi: jest zawsze zaryglowany,
  • ułatwienie w otwieraniu – nie trzeba używać siły, żeby cofnąć rygle przekręcając klucz.

Silnik elektryczny cofnie rygle do skrzydła za nas. Dodatkowym wyposażeniem sterującym od zewnątrz jest czytnik biometryczny lub klawiatura zbliżeniowa.Drzwi ELITE zostały zbadane i posiadają certyfikat w klasach odporności na włamanie RC2 oraz RC3 wg EN 1627-1630 - zarówno dla drzwi w zabudowie indywidualnej, jak i z bocznymi witrynami przeszklonymi - co pzwala dopasować je do indywidualnych wymagań bezpieczeństwaTechnika bezpieczeństwa

Przemyślane bezpieczeństwo. Aby całkowicie wykluczyć niebezpieczeństwo manipulacji standardowo implementowany jest proces kodowania z najwyższym stopniem bezpieczeństwa. Poprzez dodatkowe „parowanie” w produkcji między jednostką wewnętrzną i zewnętrzną powstaje absolutny unikat.

Decoral

  • Decoral
  • Decoral

Wykorzystanie termotransferu umożliwia naniesienie na płaszczyznę profili różnorodnych wzorów, także przypominających powierzchnię kamienną lub metalową. My użyliśmy go, aby móc maksymalnie dopasować do siebie wygląd drzwi i okien. Użycie tej techniki nie tylko daje spektakularne efekty wizualne, ale jest również dowodem na to, że nasze drzwi są rzeczywiście wykonane z materiałów odpornych nawet na najwyższe temperatury.


Już nie musisz martwić się odpowiednim zestawieniem kolorystycznym okien i drzwi!

W ofercie posiadamy również wszystkie najpopularniejsze powłoki drewnopodobne wykonane w technologii Decoral. Decoral jest odpowiednikiem rozwiązania ColorFull stosowanego w oknach firmy OKNOPLAST. Polega ono na użyciu folii drewnopodobnej także na wewnętrznych elementach okna, widocznych po otwarciu skrzydła. Dzięki temu uzyskuje się jednolity kolor i strukturę na całej jego powierzchni. Technologia ta była wielokrotnie nagradzana, również przez włoski portal budowlany Ediportale. Dzięki tym rozwiązaniom możesz idealnie dopasować drzwi i okna w Twoim domu.

Pochwyty

Szeroki wachlarz wzorów pochwytów, które nadają wejściu indywidualny charakter.

Okucia i akcesoria

Sensor dotykowy


Pochwyt z sensorem dotyku

Sensor dotyku w pochwycie w połączeniu z zamkiem elektrycznym w zasuwnicach Secury zapewniają wygodne działanie: drzwi mogą się swobodnie otwierać poprzez dotknięcie pochwytu. Po domknięciu drzwi ręcznie lub poprzez samozamykacz, są one ponownie zaryglowane.

Okucia i akcesoria
Elegancka klamka

z dzielonym szyldem i rozetką, wykonana jest z trwałego stopu, który nadaje jej luksusowy wygląd. Wyjątkowy kształt klamki zapewni wygodę i lekkość użytkowania.

Okucia i akcesoria
Podbudowa progu

Za dodatkową opłatą można zamówić domontowanie podbudowy progu, w celu zapewnienia stabilnego montażu dla drzwi.

Poszerzenia są dostępne w pokazanych wymiarach, z których można złożyć podwalinę o potrzebnej wysokości.


Okucia i akcesoria

Regulowane w trzech płaszczyznach zawiasy chowane

są najbardziej ekskluzywnym rozwiązaniem zwiększającym walory estetyczne drzwi. Ich zastosowanie sprawia, że okucia nie są widoczne od strony zewnętrznej.

Okucia i akcesoria

Ochrona cokołu

Jeśli chcesz chronić Twoje drzwi przed uszkodzeniami mechanicznymi, możesz również zlecić montaż ochrony cokołu ze stali nierdzewnej, w jednym z trzech dostępnych wariantów.

Okucia i akcesoria

Rozetka pierścieniowa

stanowi delikatny element dekoracyjny, który nie dominuje na powierzchni panelu i skrzydła. Dodatkowo, licując się z powierzchnią panelu, uniemożliwia urwanie wkładki i dostanie się do Twojego domu.

Okucia i akcesoria

Trzpienie antywyważeniowe

Montowane na stronie z zawiasami, skutecznie uniemożliwiają wyważenie drzwi. Są zdecydowanie najtańszym sposobem na zwiększenie bezpieczeństwa.

Okucia i akcesoria

Samozamykacz ukryty

Zapewnia jednocześnie funkcjonalność i wyjątkową estetykę. Jest całkowicie ukryty w płycie skrzydła – przy otwartych drzwiach widoczna jest tylko szyna ślizgowa. W standardzie z opcją bezstopniowej regulacji położenia blokady otwarcia od 80 do 120 stopni.

Wzory szyb ornamentowych

Szyby drzwiowe